Cuma , Eylül 24 2021
Anasayfa / Anasayfa / Fethiye Esnaf Ve Sanatkârlar Odası tarafından düzenlenen kermese yoğun ilgi oldu

Fethiye Esnaf Ve Sanatkârlar Odası tarafından düzenlenen kermese yoğun ilgi oldu

Geleneksel hale gelen Fethiye Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Okulunun düzenlediği kermese Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve eşi Zeynep Çalık,  Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdür Faruk Kaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Mehmet Soydemir, öğretmenler ve davetliler ile vatandaşlar katıldı.

Kermesin açılışını yapan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, daha sonra kermesi gezerken ebru sanatı da yaptı.

Kermeste tarım ürünlerinden, yiyecek ürünlerine, el sanatlarına kadar birçok ürün satışa sunuldu. Okul bahçesinde düzenlenen kermeste halk eğitim merkezi kursiyerlerinin yaptığı resimler, seramik boyamalar ve ahşap işçiliği büyük beğeni topladı. Kermeste ayrıca domates, zeytinyağı, defne sabunu, el yapımı reçeller de satışa sunuldu.

Fethiye Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Okulu Müdürü Timur Ergün Kermesin okulun ihtiyaçları için düzenlendiğini belirterek, “Öğrenci ve kursiyerlerin yaptıkları ürünleri halkımıza da göster
miş olduk. Fethiye yaygın eğitim kurumlarında eğitilen insan gücünün neleri yapabileceğini aktarmış olduk. Katılan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Göktepe “Değişimin Tam Adresiyiz”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe(İksirci Tezcan), seçim çalışmalarının hızlı bir şekilde …