Pazartesi , Temmuz 22 2024

FERİZCAN; SABIR İSTEDİ

Fethiyespor Başkanı Mustafa Ferizcan ligin henüz başı olduğunu belirtip taraftarların destek olmaya devam etmesini istedi.

Ferizcan; ”Sıfırdan takım kurduk. Ligin başında 6-7 hafta süre istemiştik. Sabırlı olursak Fethiyespor başarılı olacaktır. Bu hafta taraftarların da desteği ile Nazilli Belediyespor’u yenerek çıkışa geçeceğiz. Bu takıma bir galibiyet çıkış için yetecektir” dedi.

Fethiyespor Başkanı Mustafa Ferizcan Şanlıurfaspor deplasmanında ilk gole kadar iyi bir oyun ortaya koymaya çalıştıklarını ifade ederek; Bu hafta Nazilli Belediyespor ile karşılaşacağız. Taraftarlarımızdan destek istiyoruz. Sıfırdan bir takım kurduğumuz için 6-7 haftalık bir uyum süreci yaşayacağımızı biliyorduk” dedi. Fethiyespor Başkanı Mustafa Ferizcan beraberinde Başkan Yardımcısı Hüsrev San, yönetim kurulu üyeleri Hakan Tufan ve Özkan Hırçın ile birlikte gazetecilerle sohbet toplantısı yaptı. Kulüp binasındaki toplantıda değerlendirmelerde bulunan Ferizcan;  ”Ligin hazırlık döneminden bu yana en büyük handikapımız istediğimiz takım hüviyetinde olmayışımızdı. Tam ideal ilk 11’i bu nedenden dolayı teknik kadromuz oluşturamıyor. Bunların hiç birisi bizim için mazeret değil. Sonuçta sahaya 11 kişi ile çıktık ve netice itibari ile sıfırdan oluşan bir kadro var ortada. Yeni kurulan bir takımın üstüne sakatlıkların da eklenmesi maalesef bazı karşılaşmalarda istediğimiz sonuçları almamıza neden oldu”dedi. Ferizcan; ”En son Şanlıurfa deplasmanında mücadele ettik. Maalesef oradan arzu etmediğimiz neticede mağlubiyetle ayrıldık. Şanlıurfa spor kulübü şampiyonluğa kurulmuş, 1. Ligden düşen kadrosunu korumuş, birlik beraberliğini sağlamış şehir ve takım görünümündeydi. Bizde ilk gole kadar çok iyi mücadele ettik.Hatta hiç pozisyon imkanı bile vermedik. Fakat şanssız bir şekilde yediğimiz golden sonra maçın gidişatını bir türlü lehimize çeviremedik. Sonuçta o karşılaşma geride kaldı”dedi.

”BİR GALİBİYETE İHTİYAÇ VAR”

Pazar günü Nazilli Belediyespor ile Fethiye’de önemli bir karşılaşma daha oynayacaklarını söyleyen Mustafa Ferizcan; ”Sonuç itibari ile son 6 haftaya baktığımızda takımımız 5 puanla ligde bulunuyor. Ben lig başından bu yana daima “Henüz en az daha 6 veya 7 haftaya ihtiyacımız olduğunu, bunu galip geldiğimiz bir karşılaşmanın sonrasında bile böyle bir süreye ihtiyacımız var. Yeni bir takım olduğumuz, sıfırdan yeni bir kadro kurulduğu, başarının kolay olmadığı ve uyum sürecine ihtiyaç olduğunu” belirtmiştim. Bu süreçte bizim amacımız mümkün olduğu kadar en az kayıpla bu süreci atlatmaktı. Birkaç puanımız daha olabilirdi diye düşünüyoruz. Henüz daha ligin başı. Lütfen hiç kimse endişeye kapılmasın.Telaş yapacak hiçbir durum yok. Bizler takımımıza güveniyoruz. Oluşturmuş olduğumuz kadronun kalitesine olan inancımız sonsuz. Takımımızın bir galibiyete ihtiyacı var. Camiamız bu anlamda lüften bizden desteğini esirgemesin. Lig başından bu yana oynadığımız maçlarda saha kenarından izleyen taraftarlarımızın çoğu şu ana kadar bu takımın böyle güzel oyun oynamadığını belirttiler. Demek ki bu takımda bu kalite var. Yine bu çocuklar başarıyı yakalayacaklar. Bizim hiçbir şekilde bundan endişemiz yok. Sadece biraz sabır istiyoruz. Biraz destek istiyoruz”dedi.

”ELEŞTİRMEK KOLAY”

Ferizcan; ”Maalesef futbolun yapısı bu. Netice itibari ile eleştirmek çok kolay yada olumsuz bir durumdan fırsatçılık beklemek çok kolay. Ama gerçek Fethiyesporlu ise gerçek anlamda kalbimize sahip çıkacaksa sadece iyi günde değil, kötü günde de takımımıza destek olmak gerekir. Bu anlamda ben Fethiyespor camiasından ve taraftarlarımızdan hafta sonu oynayacağımız Nazilli Belediyespor maçında desteklerini bekliyoruz. İnşallah onların desteği ile alacağımız bu maçın sonrası kötü gidişata dur diyeceğiz. Bundan sonra da önümüzdeki haftalarda o ilk günden söz verdiğimiz, camiamızın gurur duyacağı, izlemekten keyif alacağı Fethiyespor’u tekrar  taraftarlarımıza izleteceğiz” diye konuştu.

”ENSAR 4-6 HAFTA YOK”

Ferizcan; ”Takımızda şu an Ensar’ın sakatlığı ver. Kendisi Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında maç öncesi ısınma idmanında bir sakatlık geçirdi. 4 ila 6 hafta arasında aramızda olamayacak. Sakatlıktan çıkıp, fizik olarak henüz daha tam seviyeye ulaşmamış, fakat her geçen gün yapılan antrenmanlarla temposunu  yükselten arkadaşlarız var. Onlarında takımımıza katılmalarıyla inşallah önümüzdeki günlerde çok daha iyi bir Fethiyespor izleteceğiz.Biz yapılan eleştirilere sonuna kadar açığız. Takımın menfaati açısından daha başarılı olması adına yapılan tüm olumlu eleştirilere sonuna kadar açığız. Bu anlamda da gerekli dersleri de çıkartmaya çalışıyoruz. Fakat bir tarafta da fırsat bekleyen, takım kötü gitsin de bizde kendimize prim yapalım diyen kişilerin de olduğunu çok iyi biliyoruz. O kişiler eğer gerçek Fethiyesporlular ise gelsinler kulübe destek olsunlar.Fethiyespor’a katkı sağlasınlar. Hiçbir şekilde birilerinin başarısızlığından kendilerine çıkarmaya çalışmasınlar. Biz camiamıza vermiş olduğumuz sözün arkasındayız. Allah bize nasip ettiği sürece bu sözümüzü yerine getirmeden de hiç kimseye fırsat bırakmayacağız” dedi.

”HÜSNÜ ÖZKARA’YA GÜVENİYORUZ”

Ferizcan; ”Sezona takımın başında başlamış olduğumuz Eser Kardeşler’in istifasının arından Hüsnü Özkara ile sözleşme imzaladık. Hocamızla kupa karşılaşması ile bir yükselme sağladık fakat oynadığımız diğer karşılaşmalarda henüz bir galibiyetle tanışamadık. Hüsnü hocamızda takıma yeni katıldı. Eğer bu takımın fiziksel yönde bir eksikliği varsa bu kesinlikle Hüsnü Özkara hoca ile olan bir sorun değildir. Çünkü üç güne bir maç oynama zorunda kaldık. Henüz takımızla taktiksel bir çalışma sergileyemedi. Bu anlamda da taraftarlarımızın da ben teknik kadromuza güvenmelerini istiyorum. Gerçekten çok deneyimli ve tecrübeli, üst liglerde şampiyonluklar yaşamış bir hocaya sahibiz. Geneli itibari ile hem teknik kadromuza hem de futbolcularımıza sonuna kadar güveniyoruz. İnşallah taraftarımızın da destekleri ile bu hafta sonu Nazilli Belediyespor maçı sonrası sahadan üç puanla ayrılıp, arzulanan istediğimiz o çıkışı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …