Perşembe , Nisan 22 2021
Anasayfa / Anasayfa / Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Dünya Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 5 Aralık 1934’te Anayasa, Seçme ve Seçim Kanunu’nda yapılan yasa değişikliğiyle kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdi. Böylece Türk kadını çok sayıda Avrupa ülkesinden daha önce bu demokratik hakkına kavuştu. Bu vesileyle Gazi Meclisimizin bir kadın milletvekili olarak Gazi Mustafa Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. AK Parti olarak bizler de; Genel Başkanımız, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında kadınlarımız için her türlü pozitif katkıyı veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz”.

Milletvekili Gökcan,  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”  nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Kadınlarımızın siyasal temsilinde, bürokrasi, akademik, ticaret, iş ve sosyal hayattaki varlığında son on dokuz yılda ciddi mesafeler kaydettik. Hükümetimizde 2 kadın Bakanımız, Bakanlıklarımızda 4 kadın Bakan Yardımcımız görev yapmaktadır. 2002 yılında kadın milletvekili sayısı 24, kadın temsil oranı 4,4 iken şimdi kadın milletvekili oranı yüzde 17,3’e yükselmiştir. Bugün TBMM’de 54’ü AK Parti’den olmak üzere; 101 kadın milletvekili görev yapmaktadır. Kadın büyükelçi oranı da günümüzde yüzde 25’e yükseldi.

KADINLARIMIZ SİYASETE NEZAKET, MUHABBET, ZARAFET VE ASALET GETİRDİ

Varlığımızı borçlu olduğumuz tüm kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Kadınlar hayatın her alanında başımızın tacı, en büyük zenginliğimizdir.

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimine karşı da kadınlarımız en ön safta yer aldı. Alçaklara ‘dur’, dedi. Ay yıldızlı şanlı bayrağımızı indirtmedi,  ezanlarımızı dindirtmedi.

Bizim medeniyetimizin her daim kadınlarımızla ayakta durduğunu bilmeliyiz. Türkiye büyüyor, Türkiye gelişiyor. Partimiz hayatımızın tüm alanlarında kurulduğu günden bu yana büyük reformlara imza atmıştır.

Eğitimden sağlığa, ulaşımdan turizme, kültürden ekonomiye kadar her alanda çok güzel mesafeler alınmıştır.

Kadınlarımız bu gelişmede lokomotif görevi görmüştür. Kadının değiştirici ve dönüştürücü gücü ülkemizin en önemli unsurudur.

Hayatın her alanında başarılı olan kadınlarımızın siyasette de daha aktif olmaları, ülke yönetimine katkı sunmaya devam etmeleri gerekmektedir.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu olarak biz de kadınlarımız için projeler geliştiriyor, çalışmalar yapıyoruz.

Çok sayıda mevzuat değişikliği, reform, düzenleme ve kanunla kadınlarımıza pozitif ayrıcalıklar kazandırdık.  Kadınlarımız için her alanda çalışmaya devam ediyoruz. Kadınımız bugün, düne göre daha güçlü ve daha saygın.

Bugün biz kadınlara düşen görev;  gençlerimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün koyduğu hedef doğrultusunda ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyabilecek bireyler olarak yetişebilmelerini sağlamak ve onlara güvenmektir.

İnanıyorum ki; başta kadınlarımız olmak üzere necip milletimizin gayretleri ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği 2023 vizyonu çerçevesinde daha müreffeh ve daha saygın bir konuma ulaşacağız.

Bu vesile ile başta Muğla’lı kadınlarımız olmak üzere; tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sağlık, esenlik, mutluluk ve başarılar diliyorum.

About egegazetesi

Check Also

BSK Sıcak Asfalt Çalışmaları İçin İmzalar Atıldı

Fethiye Belediyesi, yaklaşık 20 milyon 733 bin TL’ye mâl olacak BSK sıcak asfalt yapımı ve …