Çarşamba , Mayıs 29 2024

Coşkulu 19 Mayıs Konvoyu


Muğla’nın Fethiye ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Fethiye Belediyesi tarafından konvoy düzenlendi.

Fethiye Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yapılan etkinlikte Fethiye Belediyesi’ne ait araçlar ve vatandaşlar salı pazarında buluştu. Bayraklarla süslenmiş araçlar Belediye atölyesinden ve Salı Pazarı’ndan hareketlenerek, şehir merkezinden, sahil bandına ardından Çalış, Çatalarık, Patlangıç, Çalıca, Esenköy ve civar mahallelerde konvoy yaptı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve beraberinde CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir üstü açık kamyondan vatandaşları selamladı. Vatandaşlar da evlerinin balkonlarından Türk Bayraklarını sallayıp, alkışlayarak konvoya destek verdi.

“PANDEMİDEN SONRA ÇOK DAHA FARKLI ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAĞIZ”
Konvoy Salı Pazarı’nda son bulduktan sonra Fethiye Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylendi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlamak istediklerini ifade ederek, “Pandemi nedeniyle etkinliklerimiz kısıtlı şekilde gerçekleşiyor. Ancak pandemi bittikten sonra daha güzel ve daha kalabalık etkinliklerde bir arada olmayı ümit ediyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu şekilde kutlanmamalı. Bizler daha coşkulu şekilde kutlayabilelim istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün emperyalizme karşı başlattığı mücadele akabinde, onlara karşı alınan büyük bir zaferdir 19 Mayıs. Önümüzdeki günlerde tüm bayramlarımızın coşkulu şekilde kutlanması için Fethiye Belediyesi olarak öncülük yapacağız. Bugünkü konvoyumuza katılan tüm yurttaşlarımıza ve bu konvoya destek veren Sayın Kaymakamımız Eyüp Fırat’a teşekkür ederim” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …