Cumartesi , Aralık 3 2022

Bölük, “Fethiye Basını Çok Titiz”

Türk Basınında sansürün kaldırılmasının 111’inci yıl dönümü nedeniyle Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Mesut Bölük ve dernek yönetimini ziyaret etti.

Türk Basını’nda sansürün kaldırılması nedeniyle, 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanıyor.  Bu sebeple Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Gazeteciler Derneği yönetimini ziyaretti. Sohbet ortamında geçen ziyarette basın ve emniyetin sürekli olarak işbirliği içinde olduğu vurgulandı.  

Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel yaptığı açıklamada, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla dernek yöneticilerimiz ile gazeteci arkadaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Zaten her daim Fethiye için birlikte çalışıyoruz. Bütün arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Basın mensubu arkadaşlarımız ile birlikte çok güzel işlere imza atıyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret için teşekkür eden Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Mesut Bölük, “Bugün basın bayramı… Sansürün kaldırılışının 111. yılını kutluyoruz. Bizler kamu görevi yapıyoruz. Kamu görevi demek sadece kapalı kapılar arkasında olan bir insan demek değildir. Kamu görevi, bir şehrin bütünlüğünü sağlayabilecek olgularla yerine getirilir. Bunun bir kolu da basındır… Burada da önemli olan doğru haber alabilmek ve doğru haberi insanlara ulaştırabilmektir. Bu ölçüde Fethiye basını olarak çok titiz aynı zamanda bütün insanlarımızın sezon ortasında veya sezon sonunda yaşayabilecek tüm olasılıkları göz önüne alarak haber yaptığımızı bilmelerini istiyorum. Çalışma camiamdaki tüm arkadaşlarımın da günlerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

EMNİYET TEŞKİLATINDAN GAZETECİLERE TATLI JEST

24 Temmuz Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü dolayısıyla Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, Fethiye’de görev yapan gazetecilere tatlı bir jest yaptı. Akarca Mahallesi Sultan Pastanesi’nde gerçekleştirilen organizasyon, kutlama havasında geçti.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, müdür yardımcıları ve birim amirleri; Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Mesut Bölük, dernek yöneticileri ve gazetecilerin yer aldığı etkinlik, samimi bir ortamda geçti. 24 Temmuz Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü’nde bir araya gelen emniyet teşkilatı ve basın mensupları, anlamlı bir günü paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar. Bugünün anısına hazırlanan özel pasta basın mensupları ve emniyet mensupları tarafından kesildi.

İlk olarak konuşan Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, “Sadece bugün münasebetiyle değil, biz Fethiye’de basınımız ile her zaman birlikteyiz. Bu anlamlı gün dolayısıyla onlara bir jest yapmak istedik. Birim amirleri ve müdür yardımcılarımız ile birlikte hem bir değerlendirme yaptık hem de arkadaşlarımızın Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü’nü kutladık. İlçemiz için hep birlikte çalışıyoruz. Katılımları için hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Mesut Bölük açıklamasında, “Basın Bayramı ve Gazeteciler Günü dolayısıyla emniyet müdürümüz, birim amirlerimiz ve basın çalışanları olarak bir araya geldik. Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Kamu görevi yapıyoruz… Bu görevi yaparken de bütün resmi kurumlarla diyalog halindeyiz. Kamuoyuna doğru haber aktarabilmek adına görüş alışverişi yapıyoruz. Bundan sonraki dönemde de çalışmaya devam edeceğiz. Bu güzel anıyı bize yaşattıkları için emniyet müdürümüze ve emniyet teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

BANU AVAR “YENİ DÜNYA DÜZENİNİ” ANLATTI Fethiye Yerel Tohumlar Derneği, Fethiye Ziraat Odası ve Fethiye …