Pazar , Haziran 23 2024

Bisiklet Kursu Başladı

Fethiye Belediyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Muğla Bisiklet Derneği işbirliğinde bisiklet kursları başladı. ÇYDD tarafından Belediye’ye yapılan ‘bisiklet kursu’ talebi, Başkan Saatcı’nın talimatıyla yaklaşık 1 hafta sonra başladı. ÇYDD üyelerinin katılım sağladığı kurslara ilgi yoğun…

Çağdaş Yaşama Destekleme Derneği’nin, belediye tarafından yeni yapılan bisiklet yollarında bisiklet kullanımını arttırmak, çevre ve hava kirliliğini engellemek amacıyla istediği bisiklet kursu talebi, Başkan Saatcı’nın talimatıyla hemen başladı. Fethiye Belediyesi tarafından bölgeye ilk kez yapılan Trafik Eğitim Parkı’nda başlayan kurslarda, eğitimleri Muğla Bisiklet Derneği eğitimcileri gerçekleştiriyor.

Kursa katılım sağlayan ÇYDD Yönetim Kurulu Üyesi Canan İzmirli, Başkan Saatcı ve Başkan Yardımcısı Mete Atay’a kursun başlatılmasından dolayı teşekkür ederek, bisiklet kullanımını arttırmanın Fethiye trafiğine nefes vereceğini söyledi.

Muğla Bisiklet Derneği eğitimcisi Kemal Yazıharman ise, bisikletle vatandaşı buluşturmanın öneminden bahsederek, temel bisiklet eğitimi verdiklerini ifade etti. Sağlıklı nesiller için bisiklet kullanımının çok değerli olduğunu söyleyen Yazıharman, işbirliğinden dolayı Fethiye Belediyesi’ne de teşekkür etti.

Fethiye Belediyesi Trafik Hizmetleri Müdürü Fikret Kaynak ise, kurs için taleplerin arttığını, konuyla ilgili başvuru yapmak isteyenlerin Belediye trafik hizmetleri müdürlüğüne gelmelerini rica etti. Bisiklet yolunun yapılmasından sonra bu tür taleplerin sürekli geldiğini belirten Kaynak, ilerleyen günlerde eğitimlerle ilgili gelişmelerin olacağının altını çizdi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …