Pazartesi , Mayıs 20 2024

Belediyespor: 83- Büyükçekmece: 70

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, evindeki son maçında Büyükçekmece Basketbol ile karşılaştı. Hem savunma hem de hücumda etkili olan Fethiye temsilcisi sahadan 83-70 galip ayrıldı. Dairon Atkins blokları ile savunmada fark yaratırken, Elgin Cook 25 sayı ile maçın en skoreri oldu.

Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Yener Yılmaz yönetirken, yardımcılıklarını Serdar Ünal ve Kaan Büyükçil yaptı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor maça Robert Johnson, Emir Gökalp, Barış Hersek, Elgin Cook ve Dairon Atkins ilk beşi ile başladı. Büyükçekmece Basketbol ise Karvel Anderson, Utku Al, Osiris Eldridge, Fırat Alemdaroğlu ve Mert Celep beşi ile parkedeki yerini aldı.

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ilk sayılarını Dairon Atkins’in pota altı, Elgin Cook’un üçlüğü ile buldu. İlk dakikalarda savunmada etkili olan LH Fethiye Belediyespor, bitime 6 dakika kala 10-2 öne geçti. Fethiye molaya 14-6 önde gitti. Bu periyotta konuk Büyükçekmece hem içeriden hem de dışarıdan sayı bulmakta zorluk çekti. İlk çeyrek 17-9 LH Fethiye Belediyespor üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci periyoda hızlı başlayan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor savunması ile rakibine sayı şansı tanımadı. Bulduğu üst üste sayılarla LH Fethiye Belediyespor, 24-9 öne geçti. Sayı üretmeye devam eden Fethiye, skoru 28-9’a taşıdı. İstanbul temsilcisinin sayı atamadığı çeyrekte Fethiye bitime 3 dakika 37 saniye kala skoru 32-9’a getirdi. Büyükçekmece ilk üçlüğünü Berkay Taşkıran ile buldu. Soyunma odasına Lokman Hekim Fethiye Belediyespor 39-18 önde gitti.

Üçüncü periyota hızlı başlayan Büyükçekmece Basketbol bulduğu sayılarla skoru 39-24’e getirdi. Savunmada etkili olan Dairon Atkins, bloklarına bu periyotta da devam etti. Bitime 6 dakika kala Lokman Hekim Fethiye Belediyespor skoru 45-29’a getirdi. Elgin Cook’un üçlüğü ve hızlı ataktan bulduğu sayılar ile LH Fethiye Belediyespor farkı arttırdı. (52-29) Robert Johnson ve Elgin Cook’un üçlükleri ile skor 58-32 oldu. Üçüncü periyodu Fethiye 63-38 önde geçti.

Dördüncü periyotta savunmadan çaldığı toplarla hızlı atağa çıkan Büyükçekmece, skoru 63-44’e getirdi. Savunmada ve hücumda tempoyu arttıran konuk takım, bitime 5 dakika kala farkı eritti ve skoru 65-56 yaptı. Tekrardan oyuna ağırlığını koyan Fethiye skoru 70-60’a taşıdı. Robert Johnson hayat veren üçlüğü ile LH Fethiyespor bitime 3 dakika 36 saniye kala farkı 13’e çıkardı. (73-60)

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da Elgin Cook 25, Dairon Atkins 21, Robert Johnson 18 sayı ile galibiyette önemli pay sahibi oldu. Büyükçekmece Basketbol’da ise Berkay Taşkıran 22, Utku Al ve Cengizhan İvedi 11 sayı ile oynadılar.

Periyot: 17-9 (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor lehine)

Devre: 39-18 (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor lehine)

Periyot: 63-38 (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor lehine)

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …