Çarşamba , Haziran 19 2024

Bayramlaşma Törenine Yoğun Katılım

Ramazan Bayramından Kent Bayramlaşması bayramın ilk günü gerçekleşirken, bayramlaşmaya ilçe protokolünün yanı sıra stk temsilcileri ile vatandaşlar da ilgi gösterdi. Şehit Gürcan Parkındaki Fatih Restaurant’ta gerçekleşen bayramlaşmaya başta Kaymakam Haktan Gökçekuyu ve Belediye Başkanı Yakup Otgöz olmak üzere, Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, İlçe Jandarma Komutanı Bahadır İyilikçi, Kaymakamlık daire müdürleri, belediye meclis üyeleri ve belediye daire müdürleri, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK ve Oda başkanları ile yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşmada kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Trafik Kurallarının dikkatini çekerek, mutsuz bir şekilde evimize dönmeyelim. Ramazan bayramının Seydikemer’imize, Ülkemize, islam alemine huzur, mutluluk, dayanışma getirmesini diliyorum dedi. Huzur içinde bir bayram temennisinde bulunan Kaymakam Haktan Gökçekuyu’da bayramın beraberliğimizi daha fazla güçlendirmesini, pekiştirmesini, birlik ve beraberliğimizin bozulmamasına vesile olmasını yüce Allahtan temenni ediyorum dedi.

Yaşlı Bakım evi, Şehit Aileleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe jandarma komutanlığına ziyaretlerin ardından, uygulama yapan polislerle ile birlikte tatilcilere şeker ikramında bulunan Kaymakam Gökçekuyu ve Başkan Otgöz, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundular.

Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ında katıldığı bayramlaşma programına yoğun katılım oldu. Ak parti ilçe başkanı Salih Gümüş, ”Ramazan ayını her beraber idrak ettik.Ve Ramazan bayramına geldik. Allah hepinize yenilerini, hep birlikte yaşamayı nasip etsin. Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum” dedi. Mhp ilçe başkanı Mehmet Arıç ise ”Partim ve partililerim adına, hepinizin Ramazan bayramını kutluyorum. Bu Cumhur ittifakının, bu birlikteliğinin ve beraberliğinin inşallah ilelebet devam edeceğini yüce Allahtan niyaz ediyorum” dedi.

Seydikemer Belediye başkanı, Yakup Otgöz de ”İşte bayramın güzelliği bu kötülüklerin unutulduğu, birlik beraberliğin sağlandığı dostlukların bir araya geldiği bir bayram. İnşallah sevdiklerimizle, sevenlerimizle güzel bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum” diye konuştu.

Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ise ”Hepinizin bayramı mübarek olsun. 31 mart yerel seçimlerinden çıktık ama yaklaşık 2 aydır beri meclis çalışmıyordu. Mayıs ayı itibariyle tekrar çalışmaya başladı. Bazı yasal düzenlemeler oldu. Bir torba yasa geldi. Bunun içinde özellikle vatandaşlarımızı ilgilendiren araçlarda ki, hurda indirimi oldu. Yaklaşık 15 bin tl değerinde. Buda vatandaşlarımızın lehine bir uygulamaydı. Yine aynı şekilde turizm teşvik paketi çıktı. Özellikle Kapadokya ve turizm işletmelerini ilgilendiren bir konuydu. Buda uzun zamandır, sayın bakanımızın çalıştığı bir konuydu. Geçen hafta itibariyle meclisten geçirdik. Şimdi ayın 11’i itibariyle gurup toplantımız olacak ve özellikle gençleri ilgilendiren askerlik yasası ile ilgili düzenleme meclise gelecek. Ne olacak askerliğin süresi kısalacak 6 aya düşüyor” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …