Pazar , Haziran 16 2024

Bayramdan Önce Bayramı Yaşatmak

150 Yıllık geçmişi ile gururlu bir çalışma yürüten Türk Kızılay’ı toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenmiş, kurulduğu günden günümüze kadar gerek Ülkemiz içinde ihtiyacı olanlara gerekse dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ihtiyaç sahibine kesintisiz sosyal yardımlar yapmaktadır. Gıdadan giysiye, nakit yardımdan, aşevlerinden yemek dağıtımına kadar geniş bir yelpazede yardımlar yapılmaktadır. Bunun için tek şart kişilerin ihtiyaç sahibi olmasıdır.

Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla veren haline gelmek istiyoruz diyenFethiye Kızılay Şube Başkanı Burhanettin Tuna; “Hayır yapmak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek, hayırsever vatandaşlarımızla ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü olmak Allah’ın bir lütfudur. Bu noktada en önemli mükâfatı Kızılay’a yardım yapan hayırseverlerimiz kazanıyor. Bunun için kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Kurulduğu günden bu güne kadar birçok ülkeye ulaşan Türk Kızılay’ı artık tüm dünyada veren el haline gelmiştir. Bundan dolayı hem Türk Milleti adına, hem Türk Kızılay’ı adına onur ve gurur duyuyoruz. Yönetim Kurulumuz adına Türk Kızılay’ının yardımlarında elini güçlendiren herkese teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz Ramazan Ayı dolayısıyla yardımlaşmanın, paylaşmanın, iyilikleri yaşatmanın ve büyütmenin gayreti içerisindeyiz. Bu bilinçle nerede bir mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahibi varsa onların yanında olacağız.

“VEREN ELİ ALAN ELİN GÖRMEYECEĞİ BİR KÖPRÜ OLMAK İSTİYORUZ”

Kızılay Fethiye şubesi olarak Hayırsever vatandaşlarımızla ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz arasında köprü görevi görmeye devam etmek istiyoruz. Yapacağınız yardımlarla daha fazla insanımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Şube olarak daha önce olduğu gibi bundan sonra da fakir, fukara ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olmaya, daha fazla insanımıza ulaşmak için gayret edeceğiz. Bu çalışmalarımızı hayırsever halkımızla beraber 12 ay boyunca durmaksızın yapacağız. Bu yardımları canlı tutmak ve büyütmek için Ramazan Ayında yapacağınız,  alan eli veren eli görmeyeceği Zekât, fitre, fidye ve bağışlarınızla iyilik kervanına sizlerinde katılmanızı arzu ediyoruz.

“YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER”

Yetim gülerse dünya güler düşüncesiyle hareket eden şubemiz bölgemizdeki yetim ve öksüz çocuklarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için hayırseverlerimize daha kolay ulaşmak maksadıyla ulusal marketlerde stantlar açıyoruz. Ramazan Ayı boyunca Bizim Toptan Market ve Erasta AVM Migros, Fethiye Merkez Migros, GünlükbaşıYerguzler Cad. Migros ve Fethiye Belediyesi Altı Migros şubelerine uğrayarak Gıda Kolisi bağışlarınızı bekliyoruz. Fitre, Zekât ve Nakti bağışlarınızı Fethiye Şubemizin 614 3927 ve 0(542) 470 5263nolu telefon numaralarını arayarak veya Kızılay ofisimizi ziyaret ederek yardım ve bağışlarınızı yapabilirsiniz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayını tebrik eder, yardımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.” Dedi. Fethiye Şube Başkanı TUNA; kısa bilgilendirmenin ardından yapılabilecek yardımlar konusunda açıklamalarda bulundu. 1-Gıda Kolisi: 16 farklı ürünle hazırlanan ve bedeli  yurt içi 120 TL (Büyük), 65 TL (Standart) ve yurt dışı 120 TL (Büyük) olan gıda kolileriyle, Ramazan bereketi bütün evlere yayılsın. 2-Fidye, Fitre ve zekât bağışlarınızla toplanan yardımlarla az çok demeden paylaşmanın mutluluğunu yaşayın. 3-Genel Bağış İnsani yardım faaliyetlerine bulunacağınız nakdi bağışlarla, yardımlarınız milyonlara ulaşsın.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …