Perşembe , Mayıs 23 2024

Başkan Karaca’yı Ziyaret Ettiler

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Fethiye Şube Başkanı E.Hv.Per.Kad.Kd.Bçvş. Cemil Sütcü ve beraberinde yönetim kadrosu, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.

E.Hv.Per.Kad.Kd.Bçvş. Cemil Sütcü, “TEMAD Fethiye Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu ve üyelerimizden oluşan bir heyetle Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’yı makamında ziyaret ettik. Başkanımıza Fethiye’ye yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkürlerimizi ilettik. Bizler açısından çok olumlu bir ziyaret olmuştur. Dernek yönetimimizi kabulünden dolayı Ziyaretimizin anısı olarak kendisine derneğimizin plaketini verdik” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, tüm dernek üyelerine teşekkür etti.

TEMAD FETHİYE’DEN AÇIKLAMA

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Fethiye şubesi yönetimi tarafından Pençe Kilit operasyonunda şehit olan askerlerimiz ile ilgili açıklamada bulundu. TEMAD Fethiye şubesi başkanı Cemil Sütçü açıklamasında “Bizler asker derneği olarak; Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Fethiye Şube Başkanlığı tüm asker dernekleri adına; 12 silah arkadaşımızın şehit edildiği hain saldırıyı lanetliyoruz. Bir vatan 12 can, 12 Mehmet, 12 evlat, 12 ana, 12 baba, 12 eş ve 12 yiğit…Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk milletinin başı sağ olsun. Kahramanlarımızın ruhları şad olsun. Bilinmelidir ki kanları yerde kalmayacaktır. Bugün gerek yurt içerisinde, gerekse yurt dışında birçok noktada ülkemiz, bayrağımız ve Türk milletinin huzur ve güven içerisinde yaşaması için canlarını göz kırpmadan hiçe sayarak her türlü zor şartlarda görev yapan silah arkadaşlarımız vatan size minnettardır. Ayağınıza taş değmesin. bizler bu kutsal görevi sizlere devretmiş emekli silah arkadaşlarınız olarak, duyuruyoruz ki her göreve hazırız ve talibiz. Binlerce yıl önce yaşadığımız bu coğrafyamız ve konumumuz dün olduğu gibi bugün de emperyalist güçlerin hain emellerinin hedefindedir. Bilinmelidir ki; Şehit kanları ile bedeli ödenmiş bu topraklar, bir karışı için bile can vermekten çekinmeyen bir millet tarafından yurt edinilmiştir. bu ülkümüzün sonsuza kadar bu azim ve kararlılıkla devam edeceğini tüm dünyaya duyuruyoruz. Güvenlik olmadan huzur ve esenlik olmaz, adalet tesis edilemez ve refah gerçekleşemez. Türkiye Cumhuriyet’inin güvenliğine tehdit   oluşturan tüm terör örgütleriyle kararlılıkla mücadele eden milli savunma bakanlığımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sonuna kadar yanında  ve destekçisiyiz. Acımız kadar öfkemiz de büyüktür. Bu yolun şehitlik yolu olduğunu söyleyerek gözünü kırpmadan vatan savunmasına koşan aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin dökülen her damla kanının hesabı sorulmalıdır ve sorulacağına inancımız tamdır. Aziz  şehitlerimiz; kanınız yerde kalmayacaktır. Ruhunuz şad olsun; aziz şehitlerimiz vatan size minnettardır” dedi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …