Cuma , Aralık 2 2022

Dezenfekte Çalışmaları Hız Kazandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa süre önce Türkiye’de de tespit edilen Corona Virüsle mücadele için Fethiye Belediyesi dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Fethiye’nin her noktasında önlem alan Fethiye Belediyesi, çeşitli bölgelerde dezenfekte çalışmaları yapıyor. Fethiye’de bulunan 2 bin adet çöp konteynırını dezenfekte etmekle başlayan temizlik ekipleri, şimdi de vatandaşlar tarafından sık sık ziyaret edilen yerleri dezenfekte ediyor. Fethiye Belediyesi temizlik ekipleri, Yeni Cami, İlçe Jandarma Komutanlığı binası, Fethiye Kaymakamlık binasında bulunan müdürlükler, Fethiye İşletme Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu, Fethiye Ziraat Odası, Fethiye Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Deniz Ticaret Odası, Öğretmen Evi, Uygulama Oteli, Fethiye Adliyesi, Göç İdaresi Müdürlüğü gibi pek çok yerde dezenfekte çalışmaları yaptı.

Öte yandan; Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne bağlı, sporcuların ve vatandaşların sık sık kullandığı, Beşkaza Spor Salonu ve kapalı spor salonu dip bucak temizlendi.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 (koronavirüsü) salgınının Türkiye’de de görülmesi üzerine Fethiye’de de önemler alındı. Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne bağlı, sporcuların ve vatandaşların sık sık kullandığı, Beşkaza Spor Salonu ve kapalı spor salonu, korona virüsü salgını başta olmak üzere çeşitli enfeksiyonlara karşı sporcuların kullandığı özel alanlardan, ortak kullanım noktalarına kadar her yer özel kıyafet giyen sağlık ekiplerince titizlikle dezenfekte edildi.

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Ülkemizi tehdit eden Coranavirüs illetine karşı tüm İl genelinde olduğu gibi İlçemizdeki bütün tesislerimizin dezenfektesini yaptırdık.” dedi.

About egegazetesi

Check Also

BANU AVAR “YENİ DÜNYA DÜZENİNİ” ANLATTI Fethiye Yerel Tohumlar Derneği, Fethiye Ziraat Odası ve Fethiye …