Salı , Eylül 28 2021
Anasayfa / Anasayfa / Akülü Araçlar Teslim Edildi

Akülü Araçlar Teslim Edildi

Fethiye Belediyesi Personelinin aralarında topladığı para ile satın alınan 2 adet akülü tekerlekli sandalye Fethiyeli Nezahat Güven ve Ayşe Yaylalı’yı sevince boğdu.

Dünya Engelliler Günü nedeni ile Fethiye Belediyesi personelinden anlamlı bir davranış gerçekleştirildi. Belediye personeli başta Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı olmak üzere aralarında topladıkları bir miktar para ile 2 bedensel engelli kadını sevindirdi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, eşi Nesrin Saatcı ile birlikte bedensel engelli Nezahat Güven ve Ayşe Yaylalı’ya akülü tekerlekli sandalyelerini teslim ederken; her iki kadın sevinç gözyaşları döktü. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı; ”3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile belediye personelimiz ile birlikte 2 akülü araç alıp ihtiyaç sahibi kardeşlerimize teslim ettik. Sıkıntılarımızı toplumda birlikte paylaşırsak en aza indirebiliriz. Personelimiz ile 2 araçlık para toplamışız. Bu araçları ihtiyaç sahiplerine teslim ettik” ifadelerini kullandı. Yeni akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan Nezahat Güven Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile eşine teşekkür ederek; ”Yeni bir araca kavuştuğum için çok teşekkür ediyorum. Eski araç ile gezemiyordum. Sıkıntılarım vardı. Hepsi geride kaldı” dedi. Karaçulha Mahallesi’nden Ayşe Yaylalı da Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya teşekkür ederek; ”Akülü araç sahibi olmaktan mutlu oldum. Bizler dolmuşlara binmek isterken sürücüler nedense rahatsız oluyorlar. Yüzlerini asıyorlar. Oysa bizler de toplumda rahat hareket etmek istiyoruz” diye konuştu. Fethiye Evi Sorumlusu Nesrin Saatcı ise Dünya Engelliler Günü nedeni ile 3 ihtiyaç sahibi vatandaşı tekerlekli sandalye sahibi yaptı. Bedensel engelli lise öğrencisi Ramazan Deveci ile Lütfi Gülcüler ve İbrahim Tonyalı isimli vatandaşlar da akülü araca sahip olunca büyük sevinç yaşadılar. Fethiye Evi sorumlusu Nesrin Saatcı; ”Hepimiz bir engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız” diyerek ”Dünya Engelliler Günü’nde biz de Fethiye Evi olarak ihtiyaç sahibi bedensel engellilerimizi akülü araca kavuşturduk. Bugüne kadar 100’ün üzerinde vatandaşımızı akülü tekerlekli sandalye sahibi yaptık. Vatandaşlarımızın ve hayırseverlerimizin destekleri ile bu kardeşlerimize destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Yurt Sorununa Kaymakam Sahip Çıktı

Yurt Sorununa Kaymakam Sahip Çıktı Yüzyüze eğitimin başlaması nedeniyle Üniversite ve Meslek Yüksekokulları’da eğitim öğretime …