Perşembe , Mayıs 23 2024

Aday Kökten “Körfezi Temizleyeceğiz”

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, Fethiye’de görev yapan yerel ve ulusal yayın yapan  basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Seçim çalışmaları kapsamında basın çalışanlarının sorularını içtenlikle cevaplayan Kökten “Fethiye’nin tamamını kapsayacak bütüncül projeler ile var olan sorunları çözmek için ekibim ile birlikte yola çıktık”dedi. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Murat Çağlar Ayıkol, MHP Fethiye İlçe Başkanı Abdulkadir Tekin ve Fethiye’de görev yapan yazılı ve ulusal basın mensupları katıldı.  Basın mebsuplarını kapıda karşılayarak ayak üstü sohbet eden Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, basın mensuplarına çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu. Medya kuruluşlarının özellikle seçim süreçlerinde adayların çalışmalarını kamuoyuna aktarmak için özverili bir çalışma içerisinde olduğunu belirten Kökten, tüm basın mensuplarına çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten ” Körfez temizliği adına bir çalışmamız var. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımı Sayın Aydın Ayaydın ile projemizi yürütüyoruz. Yakın bir zamanda fizibilite çalışmaları başlayacak. Fethiye Körfezi’nin tamamının kullanılabileceği 10 yıllık bir projeye imza atmak üzereyiz. İçimizde bulunan Fethiye aşkı, körfezden geçiyor. Körfezi temizlemek için en kısa sürede çalışmalara başlıyoruz. Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından çalışmalar başladı. Bu seçimle bağımsız”diye konuştu.

“Seçim çalışmalarımız gayet güzel gidiyor” diyen Kökten  “Mahallelerimizi ziyaret ederek taleplerini dinliyoruz, sorunları tespit ediyoruz ve not alıyoruz. Şu anda en büyük sıkıntının imar oluğunu görüyoruz. Bütüncül imar planı ile ilgili bir çalışmamız mevcut. Sayın bakanımız ile görüştüm. Büyük ihtimal önümüzdeki hafta Ankara’ya giderek, bu proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunacağız. Amacımız bu sorunu da tamamen ortadan kaldırmak.  Otopark sorununun çözümü için şehir merkezinde 3 lokasyon düşünüyoruz. Herhangi birini ivedilikle hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili projemizi verdik, yerin tahsis edilmesini istiyoruz. Fethiye’mize katlı otoparkı kazandıracağız. Bunun yanında mevcut belediye hizmet binasını taşıyacağız. Fethiye’ye yakışır bir belediye binası inşaat ettikten sonra şehir içi trafiğini rahatlatmış olacağız. Ölüdeniz alternatif yolu da aynı şekilde seçimden bağımsız. Şu anda son imzada… Burada seçim kazandıktan sonra bir çalışma yapma gibi düşüncem yok. Fethiye’de işletmecilik yaptığım için birçok konuya siyasi olarak bakmıyorum. Çatalarık Mahallesi’nde imar sorunu yaşayan vatandaşlarımız için bakanlığımızdan 3 görevli geldi ve tespitlerini yaptı. Tapularını alabilmeleri için gerekli çalışmaları başlattık. Seçimden önce veya sonra diye bir durum benim için söz konusu. Çamköy Mahallesi’nde bulunan eski hal, yeni otogar için tahsis edildi. Büyükşehir belediyesi ile birlikte bu projeyi destekliyoruz. Yeni bir sanayi sitesi, Fethiye için gerekli. Mevcut sanayi sitesinin taşınmasının ardından bölgenin kamulaştırılacağı yönünde söylentiler var. Öyle bir şey yok. Herkesin kendi mülkü… Bizlerin bu yönde bir tasarrufu olamaz. Yeni sanayi projemizi de Çırpı Mevkii’nde kurmayı hedefliyoruz. Sanayi esnafımızın da bir an önce bir kooperatif kurarak, onların istekleri doğrultusunda bunu hayata geçirmek istiyoruz. Kurumsallaşmanın ardından yeni yerimizi, onlarla hep birlikte inşa edeceğiz. Yat çekek yeri ile ilgili olarak da bakanlığımızın yapmış olduğu bir proje var. Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanımız ile birlikte bu konuyu ele aldık. Nasip olur da 1 Nisan’da göreve gelirsek, yat çekek yeri ile ilgili çalışmamız başlayacak. Yeri belli ve tahsisi yapılmış durumda. Fikir birliği içerisinde bu çalışmayı uygulayacağız. Körfezin temizliği aşamasında, buraya akan derelerin ıslahı ve yat çekek yerinin taşınması bütüncül bir projedir. Çalışma arkadaşlarımızı belirledik ve ilçe seçim kuruluna listelerimizi teslim ettik”dedi. Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Murat Ayıkol ise yaptığı açıklamada “Fethiye Devlet Hastanesi’ne kurulan anjiyo cihazı için son hazırlıklar yapılıyor. Mart ayı içerisinde, seçimden önce hizmette olacak. Doktor ile ilgili olarak yine Mart ayı içerisinde Sağlık Bakanlığı ile bir görüşme yapacağız. Başhekimimiz konuyla yakından ilgileniyor. Yeni devlet hastanesi de ihale ve proje aşaması tamamlandı. Yeri ise Karagedik Mahallesi’nde. Proje sürecinin ardından çalışmalar başlayacaktır”diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …