Pazartesi , Şubat 6 2023

8’inci Kez Kapılarını Açtı

Fethiye’de düzenlenen Agritech Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarı 8’inci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Fethiye’nin Çamköy Mahallesi’ndeki Fethiye Belediyesi Fuar ve Sergi Alanında 8’inci kez kapılarını açan Agritech Fethiye Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarı, Türkiye genelinde sektörün önde gelen firmalarını ağırladı. 80 firmanın katılımıyla açılışı gerçekleşen fuarda sera, tarım teknolojileri ve ekipmanları, sulama sistemleri, fidecilik, peyzaj ve organik tarım, mekanizasyon alanlarında hizmetlerin tanıtımı yapıldı.

Fuarın açılışına, Fethiye Kaymakam vekili Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Fethiye ve Seydikemer’deki Oda Başkanları, Muhtarlar, çok sayıda davetli, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan Marfo-Marmaris Fuarcılık Organizasyon Ltd. Genel Müdürü Volkan Gülcan, fuarın 8’incisini gerçekleştirdiklerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gülcan, bu yıl fuarı 80 katılımcı firma ile açtıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Ulusal ve uluslar arası birçok tohum ve makine grubunun katıldığı fuarımız 8’inci yılında alan olarak çok büyük olmamasına rağmen katılan firmalar bazında ve kalitesi olarak tohum sektöründe Türkiye’nin ikinci fuarı haline gelmiştir. Bu aşamaya gelinceye kadar sürekli bizi destekleyen Fethiye Belediye Başkanımız Behçet Saatcı’ya, Fethiye Ziraat Odası başkanımız Kenan Karayiğit’e, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odamıza, Seydikemer Ziraat Odamıza çok teşekkür ediyoruz. Firmalarımız çok güzel hazırlandı. Bundan sonra tek beklediğimiz bölgedeki bütün çiftçilerimizin, üreticilerimizin, halde alım satım yapan kabzımallarımızın fuarımızı ziyaret edip onurlandırmalarıdır.”

“Günümüzde tarımdaki gelişmelerin en iyi takip edildiği yerler tarım fuarlarıdır” diyen Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “Dünyada ve ülkemizde yapılan tarım fuarları, tarımdaki yeni gelişmeleri üreticilerimize sunarak teknolojiyi üretenler ile kullananlar arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Fuarlar sadece yeni ürünlerin, yeni makinelerin, ekipmanlarının tanıtıldığı, satıldığı alanlar değildir. Aynı zamanda tarım sektörünün içinde bulunduğu zorlukları, sorunları tartışabildiği alanlardır. Biz tarım kenti olan Fethiye’mizde gelişen teknolojiye uygun olarak daha verimli bir tarımın yapılması adına sektördeki yenilik takip edilmesini sağlamakla, ekonomik anlamda katkı sunmak adına bu fuarlar düzenleniyor” diye konuştu.

Fethiye Kaymakam vekili Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, “Ümit ediyorum fuar amacına ulaşır. Fuarda yer alan firmalar için Seydikemer ve Fethiye’deki üreticilerimiz için oldukça verimli ve etkin bir fuar olur” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri fuarın açılış kurdelesini kesti. Ziyarete açılan fuar alanını gezen protokol üyeleri, firmalardan da bilgiler aldı.

8’inci Agritech Fethiye Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarı 14 Nisan Cumartesi günü kapılarını kapatacak.

About egegazetesi

Check Also

MR ve BT RAPORLAMA HİZMETİ ALINACAKTIR

Muğla Eğitim Ve Araştırma Hastanesi tarafından 12 aylık teleradyoloji yöntemi ile MR ve BT raporlama …