Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / “2021’de Daha Çok Projemiz Var”

“2021’de Daha Çok Projemiz Var”

Fethiye Belediyesi’nin CHP’li Belediye Meclis üyeleri, yeni yıldan önce Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret ettiler. Karaca, 2020 yılının tüm dünyada sıkıntılı bir şekilde geçirildiğine dikkat çekerek, 2021’de yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Karaca, uyum içerisinde çalışan meclis üyelerine de ayrıca teşekkür etti.

Belediye Meclis Üyesi Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı, meclis üyeleri adına Belediye Başkanı Alim Karaca’ya çiçek takdim etti. Karaca, işbirliği içerisinde Fethiye’ye hizmet için uyum içerisinde çalışan tüm meclis üyelerine teşekkür etti. 2020 yılının tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs dolayısıyla zorlu bir şekilde geçtiğini söyleyen Karaca, buna rağmen Fethiye Belediyesi’nin hiçbir resmi kuruma borcu olmadığını dile getirdi. Fethiyelilere 2021 yılında sağlıklı, mutlu bir yıl dileyen Karaca, bu yıl içerisinde yapacağı hizmetleri de aktardı.

PROJELERİ ANLATTI
Belediye Başkanı Alim Karaca, “2021 yılında birçok projemiz var. Çalış sahili düzenlemesi var, Bahriye Üçok Parkımız var. Toplamda 12 parkımız yapılacak. Ölüdeniz, Hisarönü ve Ovacık bölgesinde alt yapı çalışmalarımız sürüyor. Üst yapılarıyla birlikte 140 milyon TL’lik bir proje. Cumhuriyet tarihinde bu bölgeye yapılan en büyük yatırım! Arıtma yetersizdi. Arıtmayı yüzde 100 arttırdık. Kendi elektriğini üreten Pazar yerleri yapacağız demiştik. Bu pazarlarımızı yapıp, pazarcılarımız ve halkımızın hizmetine sunacağız. Baha Şıkman ve Ölüdeniz Caddeleri’nin alt yapı çalışmaları biter bitmez, sıcak asfalt çalışmalarını yapacağız. Foça, Kesikkapı’nın tamamı ve Tuzla Mahallesi’nin bir kısmının alt yapı (elektrik, yağmur suyu drenaj) çalışmaları bitti.

Ölüdeniz Mahalle’mizde alt yapıların ardından kaldırım ve üst yapı çalışmaları yapacağız. İnönü Bulvarı önümüzdeki süreçte sıcak asfalt çalışması ile başlayacak. Sahil bandımızda karayollarından yeni camiye kadar kanalizasyon ve içme suyu hatlarını yenileyeceğiz. Aynı zamanda ADM elektrik hatlarını yerin altına alıyor. Dolgu sahasında da, alt yapı çalışması yapacağız. Gençlik Merkezi projemizin yüzde 95 kamulaştırması bitti. MUSKİ binasının arkasındaki bölümde bu çalışmayı gerçekleştireceğiz. Halk plajı ve mesire alanı ile ilgili çalışmamız var. Karagözler’de bir park alanı yapacağız. Amfi tiyatroyla ilgili prosedür işlemleri bittikten sonra Fethiye’ye yakışır bir meydan yapacağız. Açılması gereken yolların açmaya devam ediyoruz. Ölüdeniz trafiğini rahatlatmak için Faralya, Ölüdeniz, Ovacık bölgesinde ek bir yol bağlantısı yapacağız. Tabiat Varlıkları Koruma Müdürlüğü ile görüşmeleri gerçekleştirdik. 7 mahallede sosyal tesis yapacağız. 3 tanesi bitti. Açılışı pandemiden sonra gerçekleştireceğiz. 100 yaş evi ve Down Kafe projelerinin de açılışını gerçekleştireceğiz. Göcek’in kapalı pazar yeri bitti. Körfezin temizliği ile ilgili bakanlığımızla görüşüyoruz. Bakan beyin bu konuyla ilgili bir sözü var. Körfezi temizleyeceklerini söyledi. Fethiye’nin 3 temel sorunu, tersanenin taşınması, körfezin temizliği,  bütüncül bir imar planı ile ilgili. Bu konularla ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Fethiye Belediyesi’ni 44 milyon TL borç ile aldık. Şuan itibariyle Fethiye Belediyesi’nin bir TL borcu yoktur. 32 milyon TL gibi bir paramız da var. 10 milyon ödememiz gereken bir meblağ var. Türkiye’deki borcu olmayan ender belediyelerden birisiyiz. Büyükşehir ve Devletimizin ilgili kurumları ile birlikte işbirliği ile çalışıyoruz” dedi.

Yerel esnafların her zaman yanında olduğunu da belirten Karaca, Bakanlık nezdinde bundan sonrası için kısıtlamalarla ilgili görüşmeler yapılacağını söyledi. Kendisinin de yerel esnaftan alışveriş yaptığını söyleyen Karaca, herkesi yerel esnaftan alışveriş yapmasını da istedi. Karaca, “Buradaki büyük marketler yerel esnafları bitme noktasına getirdi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Meclis üyesi Yücel Börekçi’nin doğum günü kutlandı. Karaca işbirliği içerisinde olan tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …