Pazar , Şubat 5 2023

Yerel Tohum Ürünleri Satışta

Fethiye Belediye başkanı Behçet Saatcı; Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde yerel tohum ile üretilen ürünlerin satışa sunulduğu stantları sabah erken saatlerde gezerek;  ilk alışverişi yaptı.  Dün sabah erken saatlerde tezgahlarını düzenleyen üreticiler;  Fethiye Belediye başkanı Behçet Saatcı’yı görünce önce şaşırdılar sonra ise sevindiler.

Üreticilerin tümünden alışveriş yapan Başkan Behçet Saatcı; Fethiye’de yaşayan vatandaşlara seslenerek yerel tohum ile üretilen doğal ürünlerin satışa sunulduğu etkinliği ziyaret ederek alışveriş yapmalarını tavsiye etti…

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi ile Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen yerel tohum ürünleri ile üretilen ürünlerin satışa sunulduğu etkinlik ayda 2 defa düzenlenecek. Etkinliğin ilki  geçtiğimiz günlerde 14 Temmuz’da  gerçekleşmişti. Uzun bir süredir yerel tohumun yok olmaması için  başarılı  çalışmalar yapan Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi yerel tohumun yaygınlaşması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla çeşitli  etkinlikler düzenlemekte. Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi tarafından “Sağlığımız için Var mısın” adlı Yerel Tohum Ürünleri satış etkinliğinin ikincisi dün FBKM önünde düzenlendi. Gün boyu süren etkinlikte Fethiye’de tatil yapan yerli ve yabancı turistler bol bol alışveriş yaptılar. Yerel tohum ile üretilen domates, biber, patlıcan, bamya, kabak, taze fasulye, barbunya, patates, soğan, mısır  stantlarda satışa sunuldu. Etkinlikte; yerel tohum ile üretilen ve taş değirmende öğütülen un’da satılmakta. Üreticilerin yapmış olduğu salçalar, pekmezler, pul biberler ve otlar ile yeşillikleri de stantlarda bulabilirsiniz. Yine etkinlikte doğal olarak üretilen elma, üzüm, incir gibi  bazı meyveleri bulmakta mümkün. Yapacağınız ilk iş sabah erken saatlerde gitmek.

About egegazetesi

Check Also

“81 İl 81 Fidan Ormanlar İçin Yürüyorum”

Orman yangınlarına dikkat çekmek için, Manisa’dan ‘81 il 81 Fidan Ormanlar İçin Yürüyorum’ sloganıyla yürüyerek …