Pazartesi , Temmuz 22 2024

Yaşar Okuyan’dan, Başkan Saatcı’ya Ziyaret

21.Dönem Milletvekili, Yazar Yaşar Okuyan, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti. Okuyan, Başkan Saatcı’nın Fethiye’de başarılı işler yaptığını belirterek, “Fethiye’de vatandaşlarla görüştük, konuştuk. Halk, Başkan Saatcı’nın devam etmesini istiyor” dedi.

Ziyarete Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur da katılım sağladı. Siyasetçi Yaşar Okuyan, kendisi tarafından yazılan 68 – 78 yıllarının anlatıldığı ‘O Yıllar’ kitabını Başkan Saatcı’ya hediye etti. Fethiye’ye 5 yıl önce geldiğini, her geldiğinde de Başkan Saatcı’nın farklı işlere imza attığını belirten Okuyan, “Bizim başkanla dostluğumuz yıllar öncesine dayanır. Fethiye’de olduğum süre içerisinde vatandaşlarla sohbet etme imkânı buldum. Halk, Başkandan memnun. Devam etmesini istiyorlar. Gördüğüm intiba budur. Bu sefer üstüne daha da koyarak seçileceğini düşünüyorum. Vatandaş inşallah yapılan bu güzellikleri görür” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “1980 öncesinde beraber hareket ettiğimiz, o idealden halen vazgeçmediğimiz bir kutlu yürüyüşün neferlerinden bir tanesidir. Hergün – Anadolu Gazetelerinde Yaşar ağabeyin yazılarını okuyorduk. Yazıları Nejat ağabeyi aratmazdı. Ülkücü hareketin üzerinden 12 Eylül geçti. Savrulduk sonra tekrar toparlandık. Şimdi halen ülke ve memleket sevdasıyla hayatımızı devam ettirmeyi sürdürüyoruz. Yaşar ağabey ciddi bir rahatsızlık geçirdi, Rabbim onu bizlere bağışladı. Şu an çok şükür iyi durumda” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …