Pazar , Haziran 16 2024

VİP BAR AÇILDI

Fethiye’de Kaymakamlık tarafından erkek çocuğu 10 yaşındaki B.A. ile 11 yaşındaki H.B.’nin üstü çıplak vaziyette dans ettiği bara, 18 yaşından küçük çocukları içkili mekana aldığı gerekçesiyle 30 gün kapatma cezası verilmişti. Olay, geçen 11 Temmuz’da, Ölüdeniz Mahallesi Çarşı Caddesi’nde turizmci Selamettin Yılmaz’a ait barda meydana gelmişti. İngiliz turistlerin yoğun olarak bulunduğu saatte işletmeye giren B.A. ile H.B., müzikten etkilenerek barın üzerine çıkarak üzerindeki tişörtleri çıkaran çocuklar, dans edip müşterilerin de ilgisini çekmişti. Bir tatilci tarafından çekilen çocukların fotoğrafı “Küçük erkek çocuklar yarı çıplak barın üstünde dans ettiriliyor. Sübyancı müşteriler seyrediyor” notuyla sosyal medyada paylaşılmıştı. “Fethiye’de rezalet” başlığı altında hızla yayılan fotoğraflar sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirilmişti. Bunun üzerine Fethiye Kaymakamlığı 18 yaşından küçük çocukları içkili mekana aldığı gerekçesiyle 30 gün kapatma cezası uygulayıp bar jandarma, belediye zabıta ve diğer yetkililer tarafından mühürlenerek kapatılmıştı.

Bar İşletmecisi Selamettin Yılmaz barın hemen yanında esnaf olan ailelerin çocuklarının müziğin ritminden etkilenip kısa süreli dans etmesinin büyütülmesini ve barın 30 gün kapatılmasını Muğla İdare Mahkemesine taşıyıp işletmesinin açılmasını talep etti. Muğla İdare Mahkemesi ”Dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç, zarar doğurabilecek olması nedeni ile işlemin yürütülmesinin durdurulması” kararını verdi. Yaklaşık 10 gün kapalı kalan bar, jandarma ve belediye yetkilileri tarafından bu mahkeme kararıyla yeniden açıldı. İşletme sahibi Selamettin Yılmaz mahkeme kararını Fethiye Kaymakamlığı’na sunduklarını ve kanuni haklarını kullandığını söyledi. Yılmaz; ”Muğla İdare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Tabi ki süreç devam ediyor. Turizm sezonunun en yüksek olduğu dönemde bu mahkeme kararı bizi mutlu etti” dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …