Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / Vali Tavlı’dan Örnek Ziyaret

Vali Tavlı’dan Örnek Ziyaret

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının başlamasına kısa bir süre kala Fethiye’de ziyaretlerde bulundu. Mesai olmamasına rağmen, birde pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağını fırsat bilen Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksek Okulu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Muğla Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesini ziyaret etti. Her bir üniversite heyetinden bilgi alırken Vali Tavlı fiziki incelemeyi de bire bir yaptı.

Bir çok Vali, Kaymakam bu soğuk havada evinde sıcacık evinde oturak geçirirken  Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye ve Seydikemer İlçelerinde incelemede bulundu. Bunun yanında pandemi kapsamında sokağa çıkma yasağının da  uygulandığı bir Pazar günü gerçekleşen ziyaretin önemi daha da büyük. Havanın oldukça soğuk olmasına rağmen Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın böyle bir zamanda gerçekleştiriyor olması bir çok açıdan dikkatleri çekti.  Devletin erkanın yazı, kışı, pazarı, tatili olmaz gibi bir mesajı verildiği ve diğer kamu çalışanlara örnek alınması gereken bir boyutta olduğunun altı çizildi. Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Fethiye ziyaretine 17.01.2021 saat 13.00 da Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksek Okulu’dan başladı.                                                                                       Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ın bizzat eşlik ettiği ziyarette  Okulun Müdürü Fahri Yiğit ve Yönetim kadrosunun hazır bulunduğu ziyarette, her türlü olumlu ve olumsuzların aşılıp aşılmayacağı konusunda bilgi alışverişinde bulunulduğu öğrenildi. Daha sonra  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesini ziyaret eden Muğla Valisi Tavlı ve Fethiye Kaymakamı ardından, Muğla Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesini ziyaret etti. Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Erdoğan Kavcar ve yönetim kadrosu ile fakülteyi gezdi ve bilgi aldı. Bunun yanında kabası bitmiş ek bina ile olarak ödeneğinin geldiği bu yıl tamamlanacağı vurgulandı. Hemen yanında yapımı hızlı bir şekilde devam eden 1000 öğrenci kapasiteli yurdun inşaatını yerinde inceledi. İncelemelerine Fethiye’deki üniversite okulları ile başlayan Vali Orhan Tavlı, koronavirüs ile mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbirleri yerinde  inceledi ve yüz yüze eğitimin ikinci aşaması hakkında bilgiler aldığı öğrenildi.

İl genelinde eğitim öğretimin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde devam etmesi için tüm tedbirlerin titizlikle alındığını ifade eden Vali Orhan Tavlı, 13 ilçede bulunan tüm okulları zaman buldukça gezdiği ve bu ziyaretinde yüz yüze eğitim başlamadan okullarda yerinde inceleme boyunda olduğu aktarıldı. Basına açık bir ziyaret olmadığı için açıklama yapılmadığı beyan edildi.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …