Salı , Aralık 6 2022

Turizmciler Ve Yerleşik Yabancılar Bilgilendirildi

 

Fethiye’deki turizmcilere ve yerleşik yabancı turistlere, Olağanüstü Hal Kapsamında bazı düzenlemeler yapılması hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununda yapılan değişikliklerle yeniden düzenlenen Kimlik Bildirme Kanunu Fethiye İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Emre Süel tarafından anlatıldı.

FETOB ve Çalış-Der’in ortaklaşa yaptığı 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununda yapılan değişikliklerle yeniden düzenlenen Kimlik Bildirme Kanunu bilgilendirme toplantısı Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Binasında düzenlendi. Bilgilendirme toplantısına Çalış-Der Başkanı Mete Ay, konaklama sektörü temsilcileri ve yerleşik yabancılar büyük ilgi gösterdi.

Fethiye İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Emre Süel, Kimlik Bildirme Kanunu hakkında yaptığı bilgilendirmede: Kanun gereği daha önce özel veya resmi her türlü konaklama tesisleri, özel sağlık müesseseleri ve günübirlik kiralanan evlerin sorumlu işleticileri, tüm kayıtlarını bilgisayarda tutmak, genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar sistemine bağlanmak, mevcut bilgi, belge ve kayıtlarını anlık gönderilebilmesi için 22 OCAK 2017 tarihine kadar süre verildiğini söyledi.

About egegazetesi

Check Also

Allotalk: Free Random Video Chat

There you will find the option to begin out chatting with random customers all across …