Pazartesi , Temmuz 22 2024

TRAFİK HAFTASINDA TRAFİK ÖDÜLLERİ…

Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı  tarafından 7-15 Mayıs Karayolları Trafik Haftası nedeniyle Ölüdeniz Ortaokulunda “Trafik Güvenliği Eğitimi ile birlikte Trafikte Saygı” konulu resim ve şiir yarışması düzenlendi.

Öğrencilerde trafik bilincini arttırmak ve trafik kurallarını benimsetmek amacıyla Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı ve Ölüdeniz Ortaokulu Müdürlüğü tarafından “Trafik Güvenliği Eğitimi ile birlikte Trafikte Saygı” konulu resim ve şiir yarışması gerçekleşti. 7-15 Mayıs Karayolları Trafik Haftası nedeniyle Ölüdeniz Ortaokulunda gerçekleşen yarışmada dereceye giren öğrenciler okul bahçesinde yapılan törenle ödüllerini asker amcalarından aldılar. “Trafik Güvenliği Eğitimi ile birlikte Trafikte Saygı” konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini alırken kendi yazdıkları şiirlerini de okudular.

Trafik Haftası boyunca vatandaşlara ve öğrencilere verilecek eğitimlerle, trafik kültürünü geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek, toplumu bilinçlendirme çalışmalarının devam edeceğini belirten Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Şen tarafından öğrencilere, trafik ışık, işaret ve levhaları, yaya yollarını kullanma, öğrenci servislerine inme – binme, okul servis güvenliği, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemerinin kullanımı ve önemi ile genel trafik kuralları ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Türkiye`deki trafik kazalarının yüzde 98`nin insan hatalarından kaynaklandığını belirten Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Şen, öğrencilerden her zaman trafik kurallarına uymalarını, araçların geçtiği yollarda dikkatli olmalarını, yürürken mutlaka yaya yolunu kullanmalarını, trafik ışık, işaret ve levhalarına mutlaka uymalarını istedi.

Eğitim sonunda öğrencilere Jandarma tarafından hazırlanan trafik kurallarını öğretici broşür ve trafik işaretlerini tanıtıcı cetveller dağıtılarak, halkın görebileceği yerlere trafikle ilgili afiş ve pankartlar asıldı. Ölüdeniz Ortaokulu öğretmen ve öğrenciler de eğitimden dolayı jandarmaya teşekkür etti.

 

Resim Dalında Dereceye Giren Öğrenciler

  1. Rüya Çınar 6/A  sınıfı öğrencisi
  2. Zeynep Aydın 5/C sınıfı öğrencisi
  3. Ceyda Nazlı Anna Altaş 6/A  sınıfı öğrencisi

Şiir Dalında Dereceye Giren Öğrenciler

  1. Emirhan Tutar 5/B  sınıfı öğrencisi
  2. Aysel Balcı 8/ A  sınıfı öğrencisi
  3. Hüseyin Güneş 5/B   sınıfı öğrencisi

 

 

 

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …