Pazartesi , Temmuz 22 2024

Tekstil Malzemeleri İhtiyaç Sahipleriyle Buluşacak

 

Sosyal belediyecilik çalışmalarına hız kazandıran Fethiye Belediyesi, geri dönüşüm projelerine tekstil atıklarını eklemişti. Çevre ekipleri, tekstil malzemelerinin kullanılabilir olanlarının yardıma muhtaç vatandaşlara ulaştırabileceği bir merkez kuruyor. Belediye’nin sözleşmeli olduğu tekstil malzemeleri firması da projeye destek verecek. Mağaza projesinin yaz sezonu öncesinde başlayacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayından bu yana Fethiye Belediyesi cadde ve sokaklarına yerleştirilen 142 adet mor renkli tekstil kumbarası sayesinde yaklaşık 58 ton giyecek toplandı.  Oluşturulan toplama sistemi ile ihtiyaç sahiplerinin kışlık mont, pantolon, ayakkabı gibi kıyafetleri karşılandı. Fethiye halkının konuya olan duyarlılığının oldukça fazla olması dolayısıyla Çevre Müdürlüğü ekipleri mağaza projesiyle ilgili çalışmalara başladı. Mağaza projesinde yardıma muhtaç vatandaşlara ücretsiz kıyafet yardımı yapılacak. Günlükbaşı’nda yer alan Fethiye Belediyesi’ne ait binanın, ikinci el mağazasına dönüştürülmesi için çalışmalar hızlandırıldı.

“Dolapta bekletmeyin, bize verin”

Projeyle yardıma muhtaç vatandaşlara daha kolay ulaşılacağının altını çizen Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, “Bu projemizle yardıma muhtaç vatandaşlarımız için bir mağaza kurarak, yeni bir sistemle giyim ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Mağazamızı ama vatandaşlarımızdan aldığımız ama belediyemizin anlaştığı şirketin getireceği kıyafetlerle dolduracağız. Yardımsever vatandaşlarımız ihtiyaç fazlası kıyafetlerini bu noktaya verebilecekler. Buradan da vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Tekstil konteynırlarındaki kullanılamayacak halde olan ürünler ise geri dönüşüme gönderilecek. Mağazamızın yaz sezonu öncesinde aktif hale getirilerek açılmasını planlıyoruz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza böyle bir olanak sağlamaktan ve böyle bir projeye Fethiye’de yaşayan vatandaşlarımızın desteği ile girecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Burada yardımsever Fethiyelere de çok büyük iş düşüyor, dolapta giyilmeyen kıyafetlerin bize ulaştırılmasını önemle rica ediyoruz. Dolapta bekletmeyin, bize verin” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …