Perşembe , Haziran 20 2024
MUĞLA SEYDİKEMER'DE JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN OPERASYONLA, PKK TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLDUKLARI İDDİA EDİLEN 7 KİŞİ, GÖZALTINA ALINDI. YERE YATIRILAN ŞAHISLARIN ÜZERLERİ ARANDI. (MURAT YALÇIN/MUĞLA-İHA)

Sıkışan PKK’lı teröristler yardım istemiş 

PKK’lı teröristler yardımcıları ile birlikte yakalandı

Bir süredir Muğla Seydikemer bölgesinde oldukları belirlenen ve güvenlik güçleri tarafından yakalanması için takip edilen teröristlerin yakalanacağını anlayınca yardım istedikleri öğrenildi. Bölgede bulunan 4 PKK’lı terörist kendilerine yardıma gelen diğer teröristlerle birlikte yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; jandarma ve polis ekiplerinin peşlerinde olduğunu fark eden PKK Terör örgütü üyesi 4 terörist yakalanacaklarını anlayınca örgütten yardım istedi. Bunun üzerine sıkıştırılan teröristleri kurtarması için bölgeye araçlı 3 terörist gönderildi. Polis ve jandarma ekipleri sabaha karşı bölgeye 2 araç ile 3 teröristin daha giriş yaptığını belirleyince özel operasyon düzenlendi. Ormanlık alanda gizlendikleri yerden sıkışmış durumdaki 4 teröristi alan 7 kişiden oluşan PKK’lı teröristleri takibe alan polis ve jandarma ekipleri Muğla-Antalya il sınırına yakın Kumluova-Karadere Kavşağın’nda teröristleri taşıyan 2 otomobili durdurup araçtaki teröristleri gözaltına aldı. Oldukça başarılı geçen operasyonda teröristler canlı bomba olma ihtimaline karşı üzerler tamamen soyulup kelepçelenerek jandarma karakoluna götürüldü.

Burada ilk sorguları tamamlanan PKKlı 7 teröristin daha sonra Muğla’ya götürüldüğü öğrenildi. Teröristlerin sorgusuna Muğla’da devam edileceği öğrenildi.

Vatandaşlardan güvenlik güçlerine teşekkür

Seydikemer’de jandarma ve polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla PKK Terör Örgütü üyesi oldukları belirtilen 7 kişinin gözaltına alınması vatandaşları sevindirdi. Operasyonu ilk etapta trafik kazası zanneden vatandaşlar bölgede bir süredir aranmakta olan PKK terör örgütü üyelerinin yakalandığını anlayınca derin bir nefes alıp güvenlik güçlerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Bilindiği gibi güvenlik güçleri tarafından bir süre önce bölgeye girdikleri belirlenen PKK terör örgütü üyesi 4 kişinin yakalanması için çalışma başlatılmıştı. Yakalanacaklarını anlayınca örgütten destek isteyen teröristleri takipte olan güvenlik güçleri sabaha karşı takipte olan 4 teröristi kaçırmak için 2 araçla 3 teröristin daha bölgeye giriş yaptığını belirleyince Kumluova-Karadere Kavşağı’nda tertip alarak 7 teröristi yakaladı. Sabah saatlerinde yoldan geçen ve hareketliliği gören çevre sakinleri teröristlerin yakalandığını öğrenince güvenlik güçlerine teşekkür ettiler.

Yöre sakinlerinden İzzet Çalgıcı, operasyon sonucu zanlıların yakalandığını öğrenen herkesin sevinçli olduğunu belirterek “Sabah saatlerinde çatışma olduğunu duyduk geldik yakalamışlar. 20-25 gündür polis ekipleri ve timler arıyordu. Türk askerinden Allah razı olsun. Hallettiler yani” diye konuştu.

Sabah Fethiye’ye giderken yoldaki hareketlilik ve ekipleri görünce kaza olduğunu zannettiğini ancak olayı Fethiye’ye vardığında öğrendiğini belirten Bayram Taşlıer isimli vatandaş ise “Teröristler yakalandıkları için sevinçliyiz. Sabah polis ve jandarma burada bekliyordu. Önce kaza olmuş sandık. Yakalandıkları için çok mutluyuz. Herkes rahatladı. Eskiden evden çıkarken endişe ve korku vardı, şimdi kalmadı” dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …