Cumartesi , Temmuz 20 2024

Saatcı, Marmaris’te Halka Seslendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Marmaris’in Bozburun Mahallesi’nde halka seslendi. Halk ittifakının ‘İstediğimi aday yaparım, istediğimi yapmam ve siyaset dışı bırakırım’ zihniyetine karşı bir başkaldırı olduğunu belirten Bağımsız Aday Saatcı, “Liderlerin önünde değil, halkın önünde eğilenlere destek verin.” dedi  

Marmaris Belediye Başkanı ve adayı Ali Acar’ın seçim bürosu açılışı daveti üzerine Marmaris’e gelen Başkan Saatcı, ilgiyle karşılandı. Önce sanayi sitesi esnaflarıyla bir araya gelen Başkan Saatcı, araç konvoyu eşlinde Bozburun’a geçti. Başkan Saatcı ve Acar, seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Bozburun Meydanı’nda büyük bir kalabalığa seslenen Başkan Acar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü de sert bir dille eleştirdi. Başkan Saatcı’ya Büyükşehir’de destek isteyen Acar, “Fethiye’de yaptıkları ortada. Fethiye’yi Avrupa şehri yaptı. Büyükşehir’de Saatcı’ya, Marmaris’te şahsıma destek bekliyorum.” dedi.

“LİDERLERİN DEĞİL, HALKIN ÖNÜNDE EĞİLENLERE OY VERİN”

Marmaris halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bağımsız Aday Behçet Saatcı ise, “Olay Behçet Saatcı’yı bir kez daha belediye başkanı yapmak değil. Benim Fethiye’de yaptıklarımın onuru torunlarıma bile yeter. Ancak biliyorum ki 31 Mart’ta Muğla tarih yazacak. Biat kültürü ve taklacılık bitecek, gücünü halktan alan, halkla birlikte hareket eden insanlar gelecek. Sizler, ‘Biz kimi aday yaparsak ona oy vermek zorundasınız’ diyenlere karşı bir duruş sergileyeceksiniz.  Ankara’da siyasi liderlerin iki dudağı arasında olan, ‘Ben istediğimi aday yaparım, istediğimi aday yapmam’ zihniyetine karşı, arkasında partiler, sermayeler olmayan yanına sadece halkı alanlara destek verdiğinizde Türkiye’de yeni bir sayfa açılacak. Biat kültürü bitecek. Liderlerin değil, halkın önünde eğilen onurlu insanlar siyasete hakim olacak.” dedi.

Bozburun’dan önce Orhaniye ve Selimiye’de halkla buluşan Başkan Saatcı, Söğüt’e geçerek bölge halkının sorunlarını dinledi. Bölgenin öncelikli olarak temiz içme suyu ihtiyacıyla ilgili sorunlarını bildiğini ifade eden Başkan Saatcı, “Bu sorunu ve bu sorunun çözümünü biliyoruz. 31 Mart’tan sonra gereğini yapacağız” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …