Cuma , Temmuz 1 2022
Anasayfa / Anasayfa / Optik Ürünleri Takipte

Optik Ürünleri Takipte

   ÜTS, Optik ürün üreten, ithal eden, dağıtan firmalar ve Optisyenlik Müesseseleri tarafından kullanılması gerektiği, Sisteme kayıt işlemlerini yapmayan müesseselerin Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) geri ödemelerinden faydalanamayacakları açıklandı.

GÖZKOOP Başkanı Burçin Küçükören, Sağlık Bakanlığının başlattığı bu yeni uygulama hakkında optisyenlere bilgi verdi ve bu sistemin tüketiciye sağladığı faydaları anlattı. Yeni uygulamaya göre; üretimi ve ithalatı yapılan tüm optik cam ve optik çerçeve ürünleri, Sağlık Bakanlığı tarafından üretim sürecinden son tüketiciye ulaşıncaya kadar takip altına alınacak.

19-22 Ekim tarihleri arasında Fethiye, Clup Tuana Otel’de gerçekleştirilen S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifi toplantısında tüm Türkiye’den 137 ortak ve tedarikçi firma buluştu.

Toplantıda, sektörle ilgili bilgi veren, gözlük camlarındaki yenilikleri de anlatan Gözkoop Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Küçükören “Gözlük; bilgi ister, sağlık ister, ustalık ister, tasarım ister. 2011 yılında bir araya geldiğimiz günden beri, birlik ve beraberlik içinde, güvenle büyümekte ve güçlenmekteyiz. Kooperatif zincirimize kalite ve güç getirecek optikçiler bir araya gelip; güçlerimizi birleştirmeye, markalaşmaya, ihracata, istihdam yaratmaya, en uygun fiyatla tüketiciye hak ettiği ilgiyi sunmaya, Türkiye’nin her yerinde olmaya karar verdik. %100 yerli sermaye olan Gözkoop, ülkemizin ve bizlerin gurur kaynağıdır” dedi.

Gözkoop Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Küçükören Fethiye’de kooperatif ortakları ve sektör tedarikçileri ile bir araya geldiği toplantıda sektörel konulardaki ve iş kanunda ki değişiklikleri ortaklarıyla paylaştı.

About egegazetesi

Check Also

Fethiyespor Transfer Çalışmalarına Başladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci ligde mücadele edecek olan Fethiyespor Teknik Direktör Mesut Toros ile …