Cuma , Haziran 21 2024

Öğrenciler ve Aileleri İle Kahvaltıda Buluştu

Fethiye’nin Karaçulha Mahallesi’nde bulunan Beşkadı Kur’an Kursunda Müftü Hamdi Uzunharman yetim öğrenciler ve aileleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıdan sonra konuşma yapan Müftü Uzunharman, sözlerine Bakara Suresi ile başladı.

Uzunharman; “Bizler hepimiz dünyaya geldik ama bir imtihan için geldik. Hepimiz bir imtihana tabibiz. Bu dünyadan vakti geldiğinde ayrılıp gideceğiz. Allah bizi dünyada canımızla, malımızla, annemizle, babamızla buna benzer birçok şeyle imtihan ediyor. Önemli olan imtihanı kazanmaktır, önemli olan Allah’ın rızasını kazanabilmektir. Yüce dinimiz açısından yetimlerin ayrı bir yeri var çünkü bununla ilgili ayet inmiş. Bizim dinimiz yetimi gözetmeyi, korumayı emreder. Allah bize bunu emrediyor. Peygamber Efendimiz hem yetim hem öksüzdür. Daha dünyaya gelmeden önce babasını kaybetmiştir, daha küçük yaşta annesini kaybederek öksüz kalmıştır. Bu da onun imtihanı ama O bir peygamber. Buradan bize güzel örnekler çıkıyor ama çıkan en güzel örnek bir peygamber yetim, öksüz; çıkan örnek ne olursa olsun Allah ona bir davayı teslim ediyor, ona peygamberlik görevi veriyor. Davasından dönmüyor. Bizler yetim de olsak öksüz de olsak devletimiz, milletimiz, dinimiz ve birliğimiz için davamıza sahip çıkacağız. Memleketimize, ülkemize hep beraber sahip çıkacağız” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …