Pazartesi , Şubat 6 2023

Müzisyen Alçiçek Siroza Yenik Düştü

 

Fethiye Belediyesi Mehter takımı ve Kent Orkestrası’nda görev yapan evli, 3 çocuk babası Korel Alçiçek, 56 yaşında vefat etti.

Yakalandığı siroz hastalığını yenemeyen müzisyen Korel Alçiçek, önce Fethiye Devlet Hastanesi’ne ardından Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Antalya’da daha sonra Meydan Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırılan Korel Alçiçek, tüm müdahalelere rağmen 56 yaşında vefat etti. 8 yıldır siroz rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü öğrenilen, Fethiye Belediyesi Mehter ve keman sanatçısı Korel Alçiçek’in yaklaşık 140 kilo olan vücut ağırlığı son rahatsızlığı yüzünden 200 kiloya kadar çıkınca cenazesi tabuta yerleştirilemedi. Bunun üzerine sal üzerine konulan cenaze, daha sonra Fethiye Belediyesi cenaze aracına yerleştirildi. Cenaze, bu halde Fethiye Merkez Yeni camine getirildi. Fethiye Selanikliler Derneği üyesi olduğu öğrenilen Korel Alçiçek’in cenaze merasimine Dernek Başkanı ve 40 yıllık arkadaşı Alp Acu, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile romanlar ve arkadaşları katıldı. Öğle namazına müteakip cenaze namazını Fethiye Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Osman Musluk kıldırırken; cenaze, ağırlığı nedeniyle cenaze aracından musalla taşına indirilmeden kılındı. Alp Acu 40 yıllık arkadaşının siroz rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti. Yaklaşık 140 kilo ağırlığındaki Belediye Mehter takımı görevlisi arkadaşının rahatsızlığının etkisi ile kilosunun iyice arttığını, bu şekilde sal üzerinde hazırlayıp cenaze aracında namazının kılındığını söyledi. Acu; tüm Roman camiasına baş sağlığı diledi.
Öte yandan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın halasının gelini olan 2 çocuk, 3 torun sahibi Emine Binbaş’ın cenaze namazı da Merkez Yeni caminde öğle namazına müteakip kılındı. Merhum Mahmut ve Şükriye Binbaş’ın gelini merhum Şükrü Binbaş’ın eşi Emine Binbaş’ın cenaze merasimine de yoğun katılım oldu. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da tabuta omuz vererek cenaze aracına kadar uğurladı.

About egegazetesi

Check Also

MR ve BT RAPORLAMA HİZMETİ ALINACAKTIR

Muğla Eğitim Ve Araştırma Hastanesi tarafından 12 aylık teleradyoloji yöntemi ile MR ve BT raporlama …