Perşembe , Mayıs 23 2024

Meclis’de Kararlar “Oy Birliği”

Fethiye Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Bir tanesi gündem dışı olmak üzere altı maddenin görüşüldüğü meclis toplantısındaki tüm gündem maddeleri oy birliği ile geçti.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün ilgili kanun maddeleriyle 8.Derece 1 adet Hemşire kadrosunun iptal edilerek, yerine S.H Sınıfında bulunan 8.Derece 1 adet Veteriner kadrosunun ihdas edilmesiyle ilgili madde oy birliği ile kabul edildi. Fethiye Belediyesi Hayvan Bakımevi’ne bir veteriner alımı daha yapılacak.

2021 Yılı Mayıs Ayı Meclis Toplantısında gerekli inceleme ve araştırmanın yapılabilmesi için İmar Komisyonuna havale edilen Parsel malikleri vekili Şehir Plancısı Barış ÇERÇİ’nin dilekçesindeki; Muğla İli, Fethiye İlçesi, Yeşilüzümlü Mahallesi, 558 ada, 1 parsel üzerindeki bağımsız bölümlerin ifraz ve kat mülkiyetlerine dönüşebilmesi amacıyla hazırlanan İmar Planı Değişikliği talebine ilişkin hazırlanan İmar Komisyonu raporu okundu. Meclis komisyondan gelen maddeyi oy birliği ile kabul etti.

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ UYGUR TÜRKLERİ’NE DESTEK VERDİ
CHP Belediye Meclis Üyelerinin; Çin’in soydaşlarımıza karşı yaptığı mezalimin karşısında durmaya, bu vahşi politika son buluncaya kadar Uygur Türklerinin ve diğer soydaşlarımızın mücadelesine destek verip sesleri olmaya devam edecekleri yönündeki beyanlarıyla Uygur Türkleri’ne hep destek vereceklerini içeren madde; CHP, Ak Parti, MHP meclis üyelerinin oylarıyla oy birliği ile geçti.

KENT KONSEYİ ORTAK PROJELERDE TEMSİLCİ GÖNDERECEK
Meclisin gündem dışı maddesi, Fethiye Kent Konseyi ile Fethiye Belediyesi arasında gerçekleştirilen ortak projelerde, belediye meclisine Fethiye Kent Konseyi’nden temsilci katılmasıyla ilgili oldu. Meclis, kent konseyi ile ortak projelerde Fethiye Kent Konseyi temsilcisine söz hakkı verilmesini oy birliği ile kabul etti.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …