Çarşamba , Haziran 19 2024

Likya Yolu Yürüyüşü Nisan’da Yapılacak

Türkiye Dağcılık Federasyonu’na (TDF) bağlı Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü tarafından düzenlenecek olan, “Likya Yolu” yürüyüşü etkinliği takvimi belli oldu.

Fethiye’de Türkiye Dağcılık Federasyonu’na (TDF) bağlı Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünün düzenlediği “Likya Yolu” yürüyüşü 26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak. 26 Nisan 2018 Perşembe günü Beşkaza Meydanında yapılacak olan törenden sonra sporcular Likya Yolu Başlangıç Noktasına götürülerek guruplar halinde yürüyüş başlatılacak.

“Likya Yolu” yürüyüş etkinliği hakkında bilgi veren Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Adına Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Beyazıt Umurtağ, “Türkiye Dağcılık Federasyonu dağcılık ve bağlı kolları olan spor dallarında bölgesel, sürdürülebilir alternatif turizm düşüncesi, yöre halkının tanıtımı ve ekonomik girdilerine katkı sağlanması, özel anlamlar taşıyan rotaların korunması ve tanıtılması amacıyla birçok faaliyetler düzenlemektedir” dedi.

“Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü olarakta aynı düşünce ile hareket edip, bölgemizde bu kapsamda etkinlikler düzenlemekteyiz” diyen Umurtağ, “Federasyonumuzun 2018 Faaliyet Programında yer alan 26-29 Nisan 2018 günlerini kapsayan “LİKYA YOLU” yürüyüşü etkinliği tasdiklenerek yayınlanmıştır. Bu sebeple Fethiye Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübümüz söz konusu faaliyetin programının hazırlanması, yürüyüşün en iyi şekilde sonuçlanabilmesi ve yöremize azami fayda sağlanması, maksadıyla görevlendirilmiştir.

Bizlerde bu amaç doğrultusunda çalışarak programı oluşturup Başta İlçe Kaymakamı Sayın Muzaffer ŞAHİNER bey bilgilendirilmiş ve akabinde Fethiye Belediye Başkanı Sayın Behçet SAATÇI bey yönlendirmesi ile Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Hakan YURTSEVEN beyin yaptıkları katkılarla etkinliğin azami fayda sağlanarak bitirilmesi planlanmıştır” diye konuştu.

Umurtağ, “Etkinliğimiz 26 Nisan 2018 Perşembe Günü İlçemiz Beşkaza Meydanında yapılacak olan törenden sonra sporcular Likya Yolu Başlangıç Noktasına götürülerek guruplar halinde yürüyüş başlatılacaktır. Aynı gün Faralya mahallemizde Belediye’ye ait açık alanda kamp atılacaktır.

27 Nisan 2018 Cuma sabahı kahvaltı sonrasında Faralya – Aktaş üzerinden Kabak koyuna ulaşılarak akşam Kabak Koyunda kamp atılıp geceleme aynı bölgede olacaktır.

28 Nisan 2018 Cumartesi günü Kabak Koyundan hareket edilerek, Alınca üzerinden Ge mahallesine kadar yürünerek, o akşam gecelemesi için Ge mahallesinde kamp atılacaktır.

29 Nisan 2018 Pazar Günü Ge mahallesinden yürüyüşe başlanıp, aynı gün saat 17:00 sularında Gavurağılı – Karadere’ye ulaşılacaktır. Sporcularımız Karadere’den araçlarla alınarak Fethiye’ye getirilip faaliyet sonlandırılacaktır.

Kısaca ana hatlarını yukarıda belirttiğimiz etkinlik gerek alternatif turizm alanlarının ve kollarının kullanılması, gerek bölgemizde yer alan    doğal ve kültürel yapının tanıtılması açısından büyük önem taşımaktadır. Sosyal medya alanları yanında kişisel çevreleri bakımından da zengin olan insanların katılacağı bu etkinlik kapsamlı bir şekilde değerlendirildiğinde bölgemize kazanımları hiçte yabana atılır olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …