Pazar , Mayıs 31 2020
Anasayfa / Anasayfa / KAYIP DAĞCI ARANIYOR

KAYIP DAĞCI ARANIYOR

Muğla ilin Fethiye ilçesinde,altı gündür kayıp dağcıdan haber alınamıyor. AFAT,AKUT LİKYA DAĞCILIK Kulübü de dahil olmak üzere, Fikret Emre’nin gittiği bölgede yoğun arama çalışmaları başlatıldığı öğrenildi.

Fethiye’de Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Klübü sporcularından olan Fikret Emre’den 6 gündür haber alınamadığı öğrenildi. Bu gün dağcının bulunması için ekipler seferber oldu.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, 6 gündür haber alınamayan dağcının bulunması için yoğun çalışma yapıldığı vurgulandı. Bir çok kişinin de sosyal medya hesaplarından paylaşım yapılarak, bilgi edinmeye çabalıyorlar.Öte yandan edinilen bilgilere göre, Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü sporcularından Fikret Emre (35) altı gün önce evinin karşısındaki Mendos Dağı eteğine antrenman yapmak için gittiği öğrenildi. Emre’nin geri dönmemesi üzerine yakınları 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istemesi üzerine çalışma başladığı beyan ediliyor. Bölgenin sarp ve ormanlık alan olmasından dolayı bölgeye AFAD, AKUT ekipleri sevk edildiği ve her noktaya bakılmak üzere arama yapıldığı vurgulandı.

Bölgeye gelen arama kurtarma ekipleri Emre’nin gittiği tahmin edilen dağlık arazide arama çalışmalarına başladı.

Hava sıcaklığının 40 derece ve daha fazlasını göstermesiyle yapılan arama çalışmalarında güçlükler çekiliyor. Bölgenin bir çok noktası sarp ve ormanlık alan olmasıyla yürütülen arama çalışmalarında drone da kullanılıyor.

Kayıp dağcınının arkadaşları da çalışmalara Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü üyeleri olarak destek veriyor.

About egegazetesi

Check Also

Milletvekili Özcan’dan Karaca’ya Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.