Pazartesi , Ağustos 15 2022
Anasayfa / Anasayfa / Kaliteli Hizmet Bir Kez Daha Belgelendi

Kaliteli Hizmet Bir Kez Daha Belgelendi

Üyelerine kaliteli hizmeti standart hale getiren Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018 belge yenileme denetimlerinden başarıyla geçti.

TOBB Akreditasyon Sisteminin yanı sıra, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi kalite standartlarını başarıyla uygulayan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, kaliteden ödün vermediğini bir kez daha kanıtladı. FTSO, Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen ve iki gün süren Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018 denetimlerini başarıyla tamamladı. Böylece FTSO, üyelerine ISO standartlarında hizmet sunduğunu ve üye memnuniyetine verdiği önemi belgeleyerek, uyguladığı yönetim sistemleriyle Oda/Borsa camiasının örnek odalarından biri olduğunu ortaya koydu.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi Haluk Ali Güneş, tarafından online olarak gerçekleştirilen denetim çalışmaları öncesinde yapılan açılış toplantısına FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Dim, Fatih Tufan, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ve Oda çalışanları katıldı. Açılış toplantısında konuşan Haluk Ali Güneş, denetimlerin uygunsuzluk bulmak için değil sistemin iyileştirilmesi için yapıldığının altını çizerek, denetimlerin kurumların kendilerini geliştirmek için bir fırsat olduğunu ifade etti.

Online ortamda 15-16 Şubat 2021 tarihlerinde yapılan 2 günlük denetim sırasında Haluk Ali Güneş, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ve Kalite ve Eğitim Birimi Sorumlusu Aysun Şanlısoy ile FTSO’nun Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 versiyonu uygulamaları ve ISO 10002:2018 versiyonu Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi uygulamaları hakkında bilgi aldı ve kalite dokümanlarını inceledi. Güneş, FTSO birim sorumluları ile de birebir görüşerek kalite yönetimi ve üye memnuniyeti konularında kanıtları gördü. İki tam gün süren denetimden başarıyla geçen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018 belgelerini yeniledi.

Denetim çalışmaları sonrasında 16 Şubat Salı günü yapılan kapanış toplantısına ise FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcıları Kemal Hıra ve Mete Ay, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İbrahim Erdem, Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Dim, Fatih Tufan, Halil İbrahim Öztürk, Emre Başaran FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ve Oda çalışanları katıldı. Türk Loydu Vakfı Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi Haluk Ali Güneş, kapanış toplantısında FTSO’nun her iki standart için yapılan denetimden başarıyla geçtiğini açıkladı. TOBB Akreditasyon sistemi de dahil olmak üzere FTSO’nun kalite sistemlerini en iyi şekilde uygulayan ender odalardan biri olduğunu vurgulayan Güneş, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin ve personelinin kalite yönetim sistemlerini özümseyerek, başarıyla uyguladığını ifade etti. Baş Denetçi Güneş, “FTSO çalışanları kalite yönetim sistemlerini uygulanması konusunda etkin ve yetkin. FTSO, TOBB Akreditasyon sistemi ile kalite yönetim sistemini entegre götürüyor. Bu da kalite yönetim sismenine katkı sağlıyor, güçlendiriyor. İki gün süren denetim sırasında objektif kanıtlar elde ettik. FTSO personeli kalite yönetim sistemlerine hakim. Üye memnuniyetine önem veren bir sistem hakim. Asıl zenginlik farklılıktır anlayışı ile denetimimizi gerçekleştirdik. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi ISO 10002:2018 denetimlerini başarıyla tamamladı.” diye konuştu.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı da kapanış toplantısında Baş Denetçi Haluk Ali Güneş’e teşekkür ederek, kalite sistemlerini başarıyla uygulayan Oda çalışanlarını tebrik etti. FTSO’nun dinamik ve kendini sürekli yenileyen, geliştiren bir kadroya sahip olduğunu vurgulayan Osman Çıralı, “Hedefimiz, Fethiye ve Seydikemer iş dünyasına kaliteli hizmet sunmak. Hizmet kalitemizde sürekliliği sağlayarak üye memnuniyeti odaklı uluslararası standartlarda kaliteli hizmet sunmak amacıyla çalışıyoruz.” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …