Çarşamba , Mayıs 29 2024

İYİ Parti Fethiye’de Seçime Hazırlanıyor

İYİ Parti’ye gönül verenlerin bölgede sayısını arttırmak için yoğun bir çalışma yapma kararı alındı.   İyi parti bundan sonra her kapıyı çalıp, kırık gönülleri fethedecek. Bu çalışmanın anasını oluşturan temanın da İyi Parti Genel Başkanı, Sayın Meral Akşener örnek alınacak.

Fethiye’ye İyi Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın başkanlığında, Tekirdağ Milletvekili Sn. Enez Kaplan ve heyet cadde ve sokaklarda karşılaştıkları vatandaşları dinlediler. İyi Partiyi nasıl baktıklarını analiz ettiler. Yapılan sohbetlerden memnun kalan heyet, “Fethiye’de İYİ Parti’ye büyük teveccüh var. “İki oğlumu bu canım ülkeme doktor yaptım.” diyen nur yüzlü amcamız, “Ölmezsem son oyumu Meral Akşener’e vereceğim” dedi.

İyi Parti Seçim İşleri olası bir erken seçim durumunu göz önünde bulundurarak ülke genelinde çalışmalarına başladı. Konuyla ilgili olarak Muğla genelinde ‘Sakar Altı’ olarak tabir edilen bölgedeki İyi Parti ilçe başkanları, Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıya katılan Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, ‘Seçim İşleri Başkanlığımız bir varsayım olarak Türkiye’de 20 Haziran 2021 tarihinde genel seçim olacağını ve yine varsayım olarak İyi Parti’nin de bu seçime tek başına katılacağını varsaymak suretiyle bir çalışma başlattı’ dedi.

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda “Sakar Altı” olarak tabir edilen bölgelerdeki ilçe başkanları yer aldı. Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, TBMM Katip Üyesi Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kürşad Yamaner ve Genel İdare Kurulu Üyesi Sevin Çağlayan’ın katıldığı toplantıda; olası bir seçim ortamında teşkilatların sandığa sahip çıkması, o dönemde yapılabilecek çalışmalar ve organizasyon hakkında bilgilendirmede bulundular. Seçim ittifakı ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, iktidarı eleştirdi.

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın yaptığı açıklamada, “Seçim İşleri Başkanlığımızın tüm Türkiye çapında başlattığı bir kampanya için buradayım. Seçim İşleri Başkanlığımız bir varsayım olarak Türkiye’de 20 Haziran 2021 tarihinde genel seçim olacağını ve yine varsayım olarak İyi Parti’nin de bu seçime tek başına katılacağını varsaymak suretiyle bir çalışma başlattı. Türkiye’nin 195 bin 784 tane sandığın tamamı parti üyelerinden olan temsilcilerle seçim günü doldurup milletimizin mahalli seçimlerde sağlanan güven ivmesini zirveye taşımak ve tüm sandıkların güvenliğini temsil etmek adına bir yürüyüş başlattık. Türkiye’de İyi Parti, Türk siyasi tarihinin en yerli, en dinamik ve en etkili sonuçları oluşturabilen bir siyasi hareket oldu” dedi.

İyi Parti’nin iktidara yürüdüğünü kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Akalın, “Önümüzdeki dönem; Türkiye’yi artık Türk milletinin bölerek Türkiye’yi yöneten o siyasi kadroların politik olarak tasfiye edileceği, Türk milletini birleştirerek Türkiye’yi yönetecek bir siyasi kadronun da iktidar hazırlığının olduğu dönem. Bu hareketin bir diğer adı; siyasal Türk milliyetçilerinin eşittir örgütlü vatanseverlerinin Türkiye’deki iktidar mücadelesinin başlangıcıdır. 3 yıllık bir siyasal hareket ama hafızası, bilgi birikimi ve tecrübesi 150 yıllık Türk siyasi tarihinin tüm demokratikleşme dönemlerinin imbiğinden süzülerek gelmiş bir siyasi harekettir. Dolayısıyla bu hareket Türkiye’deki iktidarıyla taçlanacaktır. Türkiye’de yüzde 10 olduğumuzda Muğla’da yüzde16,5 olursak bugün yüzde 20-25 civarı sayıları konuşabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Bu bir başlangıç noktası… Bunun tavanını göremiyoruz. Ama partimize çok yoğun bir teveccüh var. Türkiye’de bir arayışın olduğu görülüyor. Biz kişilerin ön planda olmadığı bir döneme doğru gidiyoruz. Mahalli seçimlerinde biz bir alternatif ortaya koyduk ve seçmen bu iktidarın gidebileceğini gördü. CHP ile seçim işbirliğimiz bugün belediyelerde devam ediyor. Bu iş birliğimizde hiçbir sorun yok. Bu iş birliğinin geliştirilmesi, başka partilerin alınıp alınmayacağı bugün belli olmayan meseleler. Dolayısıyla biz hep tek başımıza iktidara gelebilme imkan ve kabiliyetini yakalayacak bir kararlılıkla çalışmak zorundayız. Ama bu kararlılık yarın ittifaka da yarar sağlayacak bir çalışma. Tayyip beyin önemli siyasi niteliklerinden bir tanesi, kendisi kadar muhalefeti de tanzim eden bir siyasetçi olmasıdır. Milletin feraseti, yapılan politik oyunların da üzerinde” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …