Çarşamba , Haziran 19 2024

İranlı Anne Sergi Açarken, Kızı Da Dans Gösterisi Sundu

İran’lı ressam Mahvaşh Arshadi Fethiye’de ikinci resim sergisini açarken, kızı da açılışa katılanlara çağdaş danstan örnekler sundu.

Tatil için Fethiye’ye gelen ve son iki yıldır İstanbul’da yaşayan 60 yaşındaki İran’lı ressam Mahvaşh Arshadi ilçede ikinci kişisel resim sergisini açtı. Geçtiğimiz yılda kültür sanat festivali için geldiği Fethiye’de resim sergisi açan Arshadi, bu kez tatil için geldiği ilçede yine sergi açtı. Arshadi’nin dansçı kızı Saina Ba Ektiar da açılışa katılanlara keman eşliğinde çağdaş danstan örnekler sundu. Fethiye Belediye Kültür Merkezi salonunda 25 resmini sergileyen ve iki gün açık kalacak bu serginin açılışını FETAV müdürü Dilek Dinçer yaptı. 40 yıldan bu yana resim yapan ve onlarca öğrenci yetiştirdiğini söyleyen İran’lı ressam Mahvaşh Arshadi, resimlerini 100 ile 1000 TL arasında sattı. Sergi açılışının ardından ressam Arshani’nin kızı Saina Ba Ektiar da, katılımcılara çağdaş danstan örnekler sundu. Keman eşliğinde katılımcılara dans dersi de veren Saina Ba Ektiar, dansı çok sevdiğini söyledi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …