Cumartesi , Ekim 23 2021
Anasayfa / Anasayfa / Halkın Beğenisine Sunuluyor

Halkın Beğenisine Sunuluyor

Ata tohumları ile üretim yapan Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından 15 günde bir Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde kurulan pazarda organik sebze ve meyvelerin yanında evde üretilen birçok ürün halkın beğenisine sunuluyor. Fethiye’ye hitap eden ürünleri organik olarak yetiştirmek ve vatandaşlarla buluşturmak amacıyla kurulan Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, çalışmalarını sürdürüyor.

Bu anlamda 2 haftada bir kurulan pazar, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Kooperatif ortakları, diğer kooperatif üyeleri ile birlikte Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda eğitim aldıkları ifade edildi. Bu program sonunda üreticilerin kooperatifçilik ve üretim konusunda sertifika sahibi olacağı belirtildi.

Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Muhasip Üyesi Fatma Börekçi yaptığı açıklamada, “Yeni kurulan bir kooperatif olmamıza rağmen çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz.15 günde bir Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde pazarımızı kuruyoruz. Ayrıca kooperatifçiliğin yaygınlaşması ve gelişmesi için Fethiye Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapıyoruz. Ortaklarımız ve diğer kooperatif üyeleri olarak bu konuda hafta 2 gün eğitim alıyoruz. Kurs sonunda hepimiz sertifika sahibi olacağız. Bazı arkadaşlarımız her hafta Cuma günleri kurulan Üretici Pazarı’nda ürünlerini satıyorlar. Fethiye Belediyesi, Bahriye Üçok Parkı’nda bir alanı bize tahsis edecek. Orada satışlarımıza devam edeceğiz. Bir de kooperatifimize imalathane yeri kazandırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Öztürk “Fethiye’nin Sorunlarına Değindi”

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye’nin genel sorunlarına değinip, yapılması gereken çalışmaların eksik …