Perşembe , Aralık 1 2022

Halkın Beğenisine Sunuldu

Fethiye Kardelen Sanat Derneği bünyesinde bulunan Tasarım Atölyesi, Kasım ayından bu yana yaptığı çalışmaları halkın beğenisine sundu. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleşen Yıl Sonu Sergisi’ne yoğun bir katılım olurken; yapılan eserlerin çoğunda doğadan toplanan materyaller ve geri dönüştürebilir malzemelerin kullanıldığı ifade edildi.

Ayşim Çakmak öncülüğünde Nurcan Sür, Ayşegül Onay, Oya Erol, Ayşen Canan, Emel Sarpkaya, Talin Kalemkaryan ve Murat Yılmaz’a ait 100’e yakın eseri, sergiyi gezenlerin beğenisini kazandı. Takı, giysi, tablo ve süs eşyalarının yer aldığı karma sergi ile 2019 yılı faaliyetlerini tamamlayan Fethiye Kardelen Sanat Derneği; 2020 yılında daha güzel çalışmalara imza atacağı bildirildi.

Kardelen Sanat Derneği Başkanı Şule Bozok yaptığı açıklamada, “2019 yılının son faaliyeti olarak Tasarım Atölyemizin eserlerini sergiliyoruz. 2 gün sürecek etkinliğimiz herkese açıktır” ifadelerini kullandı.

Ekip Lideri Ayşim Çakmak, “Tasarım çalışmalarımıza Kasım ayında başladık. Yeni başladık fakat ilerisi için çok güzel projelerimiz var. Amacımız atık ve geri dönüşebilir malzemeleri tekrar kullanılabilir hale getirmek. Ekip arkadaşlarımızın hepsi çok yetenekli. 8 arkadaşımız ile hazırladığımız 100’e yakın eseri halkımızın beğenisine sunduk” dedi.

About egegazetesi

Check Also

DP FETHİYE YOĞUN KATILIM İLE AÇILDI

Demokrat Parti(DP) Fethiye ilçe başkanlığı binası DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Genel başkan Yardımcısı …