Çarşamba , Haziran 19 2024

Fethiye ve Marmaris cumhuriyet başsavcıları değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince hazırlanan yaz kararnamesiyle 780 hakim ve savcının yeri değiştirildi.

HSK Birinci Daire Başkanlığından kararnameye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar daha önce ilan edilen takvim doğrultusunda gönderilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından ‘Atanma Talep Formu’nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

Kararname ile Muğla’nın Fethiye ve Marmaris Cumhuriyet Başsavcıları değişirken, bazı hakim ve savcıların da yeri değişti. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Veli San İzmir Cumhuriyet Savcılığına atanırken yerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kurtca EKER getirildi. Marmaris Cumhuriyet Savcısı İsmet TAN da Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığına getirilen isim oldu.

Yaz kararnamesinde Muğla’da değişen hakim ve savcılar şöyle:

Muğla Hâkimi İrfan SIVAKCIGİL Adana Bölge Adliye Mah. Daire Başkanlığı’na, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip TOPUZ Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Veli SAN İzmir Cumhuriyet Savcılığına, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas YAVUZ Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kurtca EKER Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığına, Fethiye Hâkimi Cihan SAN İzmir Hâkimliğine, Bodrum Hâkimi Feti KILIÇ Adana Bölge Adliye Mah. Üyeliğine, Bodrum Cumhuriyet Savcısı İmren YILMAZ Ankara Cumhuriyet Savcılığına, Bodrum Hâkimi Bihter PEKEL KILIÇ Adana Hâkimliğine, Marmaris Cumhuriyet Savcısı İsmet TAN Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığına, Milâs Hâkimi Deniz VİDİNEL Bursa Hâkimliğine, Milâs Cumhuriyet Savcısı Fatih Mehmet VİDİNEL Bursa Cumhuriyet Savcılığına atandı.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …