Pazar , Haziran 16 2024

Fethiye Belediyespor Basketbol Takımı 2.Lig’de…  

 

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2 lig için yapmış olduğu kura çekiminde Fethiye Belediyespor Basketbol takımı, B grubunda yer aldı. 25 takımdan oluşan Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde A grubunda 13, B grubunda 12 takım mücadele edecek. Fethiye Belediyespor, ilk karşılaşmasını, 1 Kasım’da Manisa Büyükşehir Belediyespor ile deplasmanda yapacak.

 

Fethiye Belediyespor Basketbol takımının karşılacağı B grubunda Erzurum Büyükşehir Belediyespor, Edirne Belediyesi Edirnespor, Final Gençlik, TED Eskrim Dağcılık, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Boluspor, Yeni Mamak Gençlik, Mersin Büyükşehir Belediyespor, Manisa Büyükşehir Belediyespor, UPS ve Gemlik Basketbol takımları yer alıyor.

 

Fethiye Belediyespor Kulüp Başkanı Şükrü Hakan Tufan yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere geçen yıl Erkekler Bölgesel Lig’de başarılı ve zor bir sezon geçirdik. 73 takımlı başlanan ligde önce playoff finalini, sonrasında da Türkiye Altılı finalini başarılı bir şekilde tamamladık. 73 takım arasında Fethiye Belediyespor Basketbol takımımız ligi 4. tamamlayarak T.B.2. Ligi’nde olmayı hak etti. Bu geçen süreç içerisinde Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 10 Temmuz 2017 tarihinde yapmış olduğu kura çekiminde B grubunda 12 takımlı mücadele edeceğiz. A grubunda da 13 takımla bir mücadele şekli olacak. Eğer Türkiye Basketbol Federasyonu’nun takviminde bir değişiklik olmazsa B grubu maçlarımız Kasım ayının ilk haftası itibariyle başlayacak. İlk maçımızı da deplasmanda Manisa Büyükşehir Belediyesi’yle yapacağız. Bu arada 2. Ligin de getirmiş olduğu yükümlülükler ve sorumluluklar var. Geçen yıldan bazı oyuncularımızla sözleşme yeniledik. 2. Ligde ve T.B. Liginde tecrübeli oyuncularla görüşüyoruz. Buradan da transferlerimiz olacak. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2. Ligi’nin Fethiyemize ve Belediyespor Kulübümüze hayırlı olmasını diliyorum. Başarılı bir sezon geçireceğimize inanıyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …