Pazartesi , Temmuz 22 2024

Fethiye Belediyespor 18 Yaşında!

2000 yılında Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın, Fethiye’de yaşayan çocukların spor ile uğraşması için kurduğu Fethiye Belediyespor 18. Kuruluş yıl dönümünü kutladı. Törende konuşan Başkan Saatcı, Belediyespor Basketbol Takımı’nın TBF 1. lige çıkmasına yakın olduğu müjdesini vererek, tüm antrenör, sporcu ve ailelerine verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.

Tören geçtiğimiz yılın başarılarını anlatan sinevizyon gösterileriyle başladı. Fethiye Belediyespor’un yıllar önceki görüntülerinin de yer aldığı videoyu izleyenler duygusal anlar yaşadı. Videoda vefat eden eski Belediyespor Basketbol Takımı sporcusu Hilmi Başyaran da rahmetle anıldı.

HAKAN TUFAN, “AVRUPA DERECELERİMİZ VAR”

Fethiye Belediyespor Başkanı Hakan Tufan, birçok kulvarda başarı için mücade ettiklerini ifade ederek, “Türkiye derecelerimiz hatta Avrupa derecelerimiz var. Çok yakında Beyza kızımız da, milli takım formasıyla Dünya Şampiyonası’na katılacak” dedi. Tufan, Belediyespor’u kuran ve bu noktalara gelmesini sağlayan Başkan Saatcı ve tüm kulüp başkanlarına, yöneticilere, antrenörlere, sporculara ve ailelerine tek tek teşekkür etti.

BAŞKAN SAATCI, “İNSANA YATIRIM YAPTIK!”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, insana yatırım yaptıklarını belirterek, “Fethiyeli gençlere bir fırsat verildiğinde misli misli bizlere geri döndürüyorlar. Çocuklarımıza, ailelerine ve antrenörlerimize emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Yol, kaldırım, park veya bahçe yaparsın!  18 yıldan bu yana yaptığımız en doğru işlerden bir tanesi Belediyespor. Çünkü çocuklarımıza ve insanımıza yatırım yaptık. Çünkü sizler bizlere hiç nankörlük yapmadınız. Biz size ne verdiysek, sizler bize misli misli fazlasını verdiniz. Bizim için takım veya kişisel başarıdan daha önemlisi, Fethiye’de spor yapan çocuk sayımızın çoğalmasıdır. Tabana yayılmasıdır. Bu işler müthiş fedakarlıklarla ayakta duruyor. Şimdiye kadar başkanlık yapmış tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 18 yıldır Fethiye Belediyespor’da görev yapan antrenör arkadaşlarımızın bir tane acabasını görmedik” dedi.

BAŞKAN SAATCI, “KÜREK TAKIMI KURULDUĞUNDA ELİMİZDE MALZEME YOKTU”

Kayıkhane tören alanının eskiden ot ve çöpten oluştuğunu belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Saatcı, geçmişi unutmamak gerektiğini belirterek, buranın yapımında emeği geçen Celal Ece’yi rahmetle andı. Kürek takımı kurulurken yaşadıklarını anlatan Başkan Saatcı, “Kürek takımı kurduk. Kürek çekecek çocuk var. Ama elimizde malzeme yok. Tekne yok! Fenerbahçe Kürek Takımı tesislerine çektik, gittik. İlhami ağabey o zaman Fenerbahçe Kürek Şubesi Başkanı, şu anda Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı. İlhami ağabey bize tesisleri açtı ve 5 tane bize tekne verdi. Attık römorka, İstanbul’dan Fethiye’ye getirdik. Şu anda durumumuz ortada. Sonra da Hereke takımı, yıllar önce bizim olduğumuz durumda bize geldi, bizden tekne istediler. Biz de onlara verdik” dedi.

“ANKARA’DAN DA BİZİM SAĞLADIĞIMIZ GİBİ DESTEK BEKLİYORUZ”

Milli Takımı birçok dalda sporcu verdiklerini de ifade eden Başkan Saatcı, Türkiye hatta Avrupa dereceleri dahi aldıklarının altını çizdi. Kendilerinin sağladıkları destekleri Ankara’dan da beklediklerini ifade eden Başkan Saatcı, basketbol takımının 1. Lige yükselmeye yakın olduğunu da söyledi; “Basketbol ile ilgili rakam benim tahmin ettiğimden çok yukarı çıktı. Bizim hedefimiz bir branşta başarıyı alıp götürmek değil, Fethiye’deki tüm genç çocuklarımızı tabana yayarak spor yaptırmak. Ancak olumlu gelişmeler var. Esnaf Hastanesi yöneticileri, arkadaşlarım Belediyespor Basketbol Takımı’na sponsor olmak için söz verdiler. Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan da bugün bir haber geldi. Büyük ihtimal Basketbol Takımı TBF 1. Ligi çıkıyor. Sponsorluk anlamında bu takımı alıp götürürseniz, Fethiye’nin birinci ligde basketbol takımı olacak” Konuşmaların ardından katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …