Pazartesi , Mayıs 20 2024

Federasyon Başkanlığına Fethiye’den Aday

Aktif sporculuğu zamanında kazandığı Dünya ve Avrupa şampiyonlukları ile göğsümüzü kabartan, halen Fethiye’deki HA5 spor merkezini işleten Ömer Habeş, Türkiye Karate Federasyonu başkanlığına aday oldu.

Spor adamı Ömer Habeş, bu çerçevede Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. Kata-Kumite Avrupa şampiyonluğunu kazanan, Türkiye’de sayısız madalyalar kazanan Ömer Habeş, Türkiye Karate Federasyonu seçimine aday olduğunu açıkladı. Bu kapsamda farklı projelerle dikkatleri üzerine çeken Ömer Habeş, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret ederek, adaylık ve seçim süreci hakkında bilgi verdi.

Habeş: “ESAT KARDEŞİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Türkiye Karate Federasyonu Başkan adayı Ömer Habeş, “Türkiye Karate Federasyonu başkanlık seçim çalışmaları, karate sporuna yapmış olduğu büyük katkılardan dolayı kendisini desteklediğimiz değerli kardeşimiz Esat Delihasan’ın ani vefatıyla yeni bir boyut kazandı. Kendisine Allah’tan rahmet ve mağfiret, kederli ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine bir kez daha sabırlar dilerim. Bizleri derin üzüntüye düşüren ve ani gelişen bu yeni durumla ilgili bir değerlendirme yapmak durumunda kaldık.  Bu zorlu süreçte kendimizi sorumlu hissederek, sorumluluk almaya karar vermiş bulunuyoruz” dedi.

“SAĞLAM PROJELER, GERÇEKÇİ ÇÖZÜMLER”
Karate Federasyonu Başkan adayı Habeş açıklamasında; “Köklerine bağlı bir şekilde yükselen ve gölgesinde yeni fidanları yetiştiren bir çınar misali, Karate DO’yu yeni nesillere aktarılması gereken bir spor ve yarınlara ışık tutan bir değerler manzumesi olarak gördüğümüz için bu yarışa girdik. Yıllara dayalı Karate DO geçmişi, güçlü bir binanın tuğlaları gibi “birlikte başaracağız” ilkesinin sayısız örnekleriyle doludur. Yaklaşık yarım asırdır her aşamasında hizmet etmekten büyük onur duyduğum ve sorunlarını yakınen bildiğim Türk karate dünyasında ayakları yere basan “Sağlam projeler ve Gerçekçi çözümler” ile başarı çıtasını yükseğe koyacağımıza inanıyorum. Almanya’da uzun yıllar antrenör ve sporcu olarak edindiğim tecrübelerle birlikte, Türk karatesinin geleceği için farklı  düşüncelere açık, şeffaf ve objektif kriterlerle hareket edebilen, ehliyet ve liyakate önem veren, merkezinde adalet ve hakkaniyetin olduğu, profesyonel bir yönetim anlayışının gerekli olduğunu düşünüyorum. Kurumsal yönetim ilkelerinden taviz vermeden, Türk Karatesini uluslararası platformlarda başarı ve gururla temsil edebilecek, vizyoner bir yönetim anlayışını camiamızda kalıcı hale getirmek için yola çıktık” ifadelerine yer verdi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, Ömer Habeş’in şimdiye kadar gerçekleştirdiği başarılara dikkat çekerek, bu önemli süreçte kendisine başarılar diledi. Karaca, “Kendisinin özellikle 1984, 1985’lerde  Türkiye’de ve Avrupa’da kazandığı başarıları hepimiz hatırlıyoruz. Kendisinin tecrübeleri ortada. Fethiye’mizde gençleri spora yönlendirmek için birçok çalışmaya imza attı. Basketbol takımımızın çalışmaları için hiçbir beklenti içinde olmadan salonunu açarak örnek oldu. Türk karatesinin ilerlemesine ilişkin projelerini heyecanla dinledim. Gönlünden geçenlerin olmasını temenni edsiyorum. Türkiye Karate Federasyonluğu seçimlerinin Türk sporuna hayırlı olmasını, Federasyon Başkanlığı gibi önemli bir makamda yakın bir dostumuzu görmeyi diliyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …