Çarşamba , Mayıs 29 2024

Çiftlerin Balayı Tercihi Fethiye!

Artık balayı oteli denilince akla sadece yeni evlilere değil, her yaştan romantik çiftlere ve yıl dönümlerini kutlayanlara farklı hizmet verme iddiasındaki özel tesisler geliyor. Çiftlerin bu noktada bir balayı otelinden beklentilerini karşılamak için yola çıkan oteller ise romantik unsurları öne çıkarmanın ötesinde deniz, gün batımı, karakterli bir dekorasyonla özelleştirilmiş odalarını SPA alanlarıyla birleştirerek muhteşem bir tatilin kapılarını aralıyor. Türkiye’nin önemli tatil beldelerinden Fethiye, coğrafya olarak birçok saklı ve sakin bölgeyi barındırmasıyla yeni nesil çiftlerin gözdesi konumda. Fethiye’de balayı tatili yapmak için yıldızlı otellerinin yanı sıra,  Fethiye merkezde yeni hizmete giren hip oteller, Kabak Koyu, Faralya ve Kaya Köyü’ndeki deniz ve ormanla iç içe tesislerde balayı tatili yapmakta mümkün.

Evlilik telaşının en önemli ayrıntılarından biri de balayı için yer seçimi yapmak. Bu özel günü hangi özel destinasyonda balayı oteliyle taçlandırmak  ise çiftlerin seçimine bağlı. Artık balayı otellerini sadece yeni evlilere değil her yaştan romantik çifte, yıl dönümlerini kutlayanlara farklı hizmet verme iddiasındaki özel tesis olarak açıklamak mümkün. Bu kategoride romantik unsurlar öne çıkarken, deniz, gün batımı, karakterli bir dekorasyonla özelleştirilmiş odalar, lobiler ve SPA alanları  otelleri farklılaştıran  ayrıntılar haline gelmiş durumda.

“Hip oteller Fethiye’yi bir balayı destinasyonu haline getirdi”

Türkiye’nin önemli tatil destinasyonlarından Fethiye, balayı çiftlerinin tüm beklentilerini karşılayacak otelleriyle balayı tatillerinde fark yaratıyor. Özel balayı odalarıyla ön plana çıkan kimi 5 yıldızlı tesisler, Kabak Koyunda, Faralya ve Kaya Köyü’nde deniz ve ormanla iç içe bulunan birçok butik otelleriyle de Fethiye, çiftlerin gözdesi konumunda. Doğal mimariye ve kişiselleştirilmiş hizmete önem veren bu oteller, romantik bir tatil arayışında olan çiftlerin uğrak yeri olmuş durumda. Öte yandan Fethiye merkezde de son yıllarda trend haline gelen ve ardı ardına açılan hip otellerin Fethiye’yi bir balayı destinasyonu haline getirdiğini söylesek yanılmayız.

“Fethiye’deki yeni nesil oteller Maldivler’ den aşağı kalmıyor.”

Bu noktada misafirlerin balayı otellerinden temel beklentilerinin; odaya taze çiçek, meyve sepeti, şarap ikramı, indirimli SPA paketleri ve odaya özel kahvaltı olduğunun altını çizen Fethiye Otelciler Birliği Başkanı (FETOB) Bülent Uysal, Butik otellerin dışında bu segmente hizmet etmek isteyen daha büyük ölçekteki oteller hatta her şey dahil hizmet veren oteller bile oda tiplerinde farklılaşmaya giderek bu alanda ‘bende’ varım diyorlar. Birçok otel artık odalarının içine jakuzi koyarak, özel bahçeli odalar inşa ederek kendilerini bu niş alana konumlandırıyor. Dünya turizminde tabii ki sadece balayına odaklanmış destinasyonlar da mevcut. Bunlardan en bilineni Maldivler. Ama Fethiye’deki bizim yeni nesil otellerimiz inanın Maldivler’ den aşağı kalmıyor.”

Ayrıca bölgedeki mevcut birçok otelinin balayı konseptine göre yenilendiğini söyleyen Uysal, “Fethiye’nin sunduğu asıl farklılık doğal güzelliğiyle unutulmaz bir balayı vadetmesi. Çiftler sadece özel tasarım balayı odalarında vakit geçirmekle kalmıyor. Otel dışına çıktıklarında doğayla bütünleşerek unutulmaz anıları beraberlerinde götürüyorlar” diye açıkladı.

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …