Pazartesi , Mayıs 20 2024

CHP MUĞLA İL BAŞKANI’NDAN SÖZCÜ GAZETESİ’NE DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Sözcü gazetesine yapılan operasyonu sert bir dille eleştirdi.

“SÖZCÜ SUSARSA TÜRKİYE SUSAR”

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel ALBAN;  “Özgür basın önemlidir. Basın ise milletin müşterek sesidir. Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıldönümünü kutladığımız böyle anlamlı bir günde Sözcü Gazetesine düzenlenen FETÖ operasyonunun yapılması manidar ve art niyetlidir. Sözcü Gazetesi Türkiye’de Özgür Basının Özgür sesidir. Sözcü susarsa Türkiye Susar.’’ dedi. Alban  ‘‘ Gelinen süreçte daha net görebiliyoruz ki, bu saldırı Fetöyle mücadele edenlere de yapılan bir saldırıdır.Bayramımızı kutlamaya izin vermeyenler coşkuyla kutlayan halka ve gazetelere baskı yapmaktadır.Şehitlerimiz olduğunda düğünlerini iptal etmeyenler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımızı kutlamaya gölge düşürmek istiyorlar. Türkiye’nin Aydınlık kenti Muğla’mızda bile 19 Mayıs resepsiyonu iptal edilmiş, İlimizin en yüksek makamı Vali de bayram kutlamalarına katılmamıştır.

‘‘ATATÜRK YÜZYILIN EN BÜYÜK LİDERİDİR’’

Halkın sözcüsü, Sözcü gazetesinin bile FETÖ’cü sayıldığı ve tutuklu gazeteci sayısının 159’a ulaştığı bir ülkede özellikle de böyle bir süreçte İfade ve Basın Özgürlüğünden, Demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Sözcü yandaş değildir. Gerçekleri halka aktaran Sözcü Gazetesi ve yöneticileri asla yalnız değildir. Özgür basını ve Gazeteciliği susturmalarına ve gerçekleri gizlemelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve saygıdeğer annemiz Zübeyde annemize söylenenleri hakaretleri de Türk Milleti asla kabul etmeyecektir. 19 Mayıs özgürlük mücadelesinin başlangıç tarihi, Sözcü gazetesi özgür basının özgür kalemidir. İyi ki Özgürlük ve Mücadele günümüz 19 Mayıs’ta‘‘ATATÜRK YÜZYILIN EN BÜYÜK LİDERİDİR’’ manşetini atan bir gazetemiz var. Alban; ‘‘Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine koşulsuz bağlı bir gazeteye yapılan bu antidemokratik saldırıyı kınıyor, Sözcü Gazetesine geçmiş olsun diyorum…” dedi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …