Pazar , Haziran 23 2024

Çalışmaları Yerinde İnceledi

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe ilçesinde 19 Milyon 600 Bin TL’lik yatırımla devam eden Menteşe Kentsel Tasarım Yolu projesi kapsamında yenilenen içme suyu hat çalışmalarını inceledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla genelinde başlattığı ilçe girişlerinin düzenlenmesi projelerinden biri olan Menteşe İlçesi Uğur Mumcu Bulvarı, Cumhuriyet, Recai Güreli, Abdi İpekçi Caddeleri’ndeki çalışmalar diğer tüm yatırımcı altyapı kuruluşlar (ADM Elektrik Dağıtım, MUSKİ, Türk Telekom, Süperonline, Akmercan Doğalgaz Dağıtım A.Ş. vb) ile birlikte devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Milyon 600 Bin TL’lik Menteşe Tasarım Yolu çalışmaları kapsamında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş devam eden içme suyu hat yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

“Hat Yenileme Çalışmalarının 2 buçuk Kilometresi Tamamlandı”

Menteşe Kentsel Tasarım Yolu projesi kapsamında hız kesmeden devam eden çalışmalar ile ilgili açıklamadan bulunan Başkan Gürün, “Menteşe ilçemizde diğer yatırımcı altyapı kuruluşları ile birlikte Büyükşehir Belediyemizin de altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Menteşe Kentsel Tasarım Yolu çalışmaları kapsamında projesi MUSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan 11 kilometrelik içme suyu hat yenileme çalışmalarının 2 buçuk kilometresi tamamlandı. Diğer kurumlar ile koordineli olarak devam eden çalışmalar kapsamında içme suyu hattı, kanalizasyon bacaları ve kapaklarının yenilenmelerinin yanı sıra binaların parsel bağlantıları da yenileniyor” dedi.

“Büyükşehir’in 19 Milyon 600 Bin TL’lik Alt Yapı, Bisiklet Yolları Çalışmaları ile En işlek Caddeler Yeni Bir Çehreye Kavuşacak”

Menteşe İlçesi sanayi kavşağında 19 Haziran’da başlayan çalışmaların 450 günde bitirilmesi hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Milyon 600 Bin TL, diğer kurumların 10 Milyon 500 Bin TL yatırımı ile Menteşe İlçesi’nin alt yapı, kanalizasyon, doğalgaz, elektrik, Telekom gibi birçok çalışmayı bir arada tamamlaması hedeflenen proje 4 etaptan oluşuyor. 1. Etap Sanayi Kavşağı-Aylin Karaca Kavşağı arasındaki Uğur Mumcu Bulvarı’nda tamamlanan çalışmalar 2. Etap Aylin Karaca Kavşağı-Heykel arasındaki Cumhuriyet Caddesi’nde devam ediyor. 3. Etap Heykel-Kız Meslek Lisesi arasındaki Recai Güreli Caddesi ve son etap olan 4. Etap ise Kız Meslek Lisesi-Şehitlik arasındaki Abdi İpekçi Caddesi’ndeki çalışmalardan sonra bahsi geçen caddelerde yol, kaldırım, meydan ve kavşak düzenlemelerinin yanında 5 kilometrelik asfalt çalışması da yapılarak en işlek olan ana caddelerin yeni bir çehre kazanması amaçlanıyor.

Menteşe İlçesin en işlek caddelerinde yapılacak düzenlemeler ile kent içi trafiğinin rahatlatılması, kent dokusuna uygun görsel düzenlemeler ile park sorununu en aza indirilmesi hedefleniyor. Ayrıca halihazırda tahrip olmuş zemin kaplamaları standartlara uygun şekilde sıcak asfalt kaplama yapılacak, yaya kaldırımlarının düzenlenecek ve bisiklet yolları oluşturulacak.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …