Perşembe , Mayıs 23 2024

Bylock Çözüldükçe Fetö Operasyonları Sürüyor

Muğla’nın Fethiye İlçesinde FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında FETÖ’nün gizli yazılım programı ‘’Bylock’taki mesajlar çözüldükçe operasyonlar devam ediyor. Fethiye’de ‘Bylock’ kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen Bilgilere göre; Türkiye genelinde 215 bin kişinin FETÖ’nün gizli yazılım programı ‘ByLock’u kullandığı ve bu kişilere ait olduğu tespit edilen 18 milyon mesajdan 17 milyonunun içeriğinin çözüldüğü belirtilmişti. İçerikler çözüldükçe ve alınan ifadeler doğrultusunda ülke genelinde operasyonlar devam ediyor.

Bylock kullandıkları iddiasıyla Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri tarafından gözaltına alınan A.B.D, M.C, İ.A, A.T, A.A ve S.S isimli şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Fethiye Adlyesi’ne sevk edilmişti. Sabah erken saatlerde ifadeleri alınmaya başlayan 6 şüphelinin ifade işlemleri gece geç saatlere kadar sürdü. Fethiye Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadeleri alınan A.B.D, M.C, İ.A tutuklanarak Eşen Cezaevine gönderilirken, A.T, A.A ve S.S Adli Kontrol şartıyla serbest kaldı. Şahısların esnaf, ev hanımı ve FETÖ okullarında çalışan öğretmenlerin olduğu öğrenildi.

User Rating: Be the first one !

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …