Perşembe , Temmuz 25 2024

  BİLGİ VE DEĞER BAĞLAMINDA KADIN

BİLGİ VE DEĞER BAĞLAMINDA KADIN

Fethiye Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Beşkadı Kur’an Kursu Sami YILMAZ Konferans Salonunda 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle “Bilgi Ve Değer Bağlamında Kadın” konulu panel düzenledi.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan proğram Vaiz Emine OKULU’nun Fethiye Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik bürosunun faaliyetlerini anlatması ile devam etti.

Eşleriyle birlikte panele katılarak salonu dolduran Fethiyelilerin yanısıra Muğla İl Müftüsü Abdurrahman KOÇAK  ta panelimizi onurlandırdılar.

Fethiye Müftü Vekili Ahmet KARAGÖZ açış konuşmasını yaparak; “İnsanlığın başlangıcından bu güne İlk peygamber hariç tüm peygamberleri bir kadın doğurmuş, bağrında beslemiş ve büyütmüştür. Kadın; rahminde, bütün insanlığı taşıyan bir iffet abidesidir. Kadın İnsanlığın ta kendisidir.” dedi.

Muğla İl Müftüsü Abdurrahman KOÇAK ta  selamlama konuşmasında “ Muğla genelinde yapacakları “Bilgi ve Değer Bağlamında Kadın”konulu panelin ilkini Fethiyede yaptıklarını belirtti. Fethiyede yapılan her bir proğramın dolu dolu geçtiğini ve bugün buna bi kez daha şahit olduklarını  belirterek programa katılanlara ve proğramı tertip edenlere teşekkür  ederek konuşmalarını tamamladı.

Akabinde Muğla İl Müftülüğü Vaizi, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü  Sevdegül ÇEKİÇ’in moderatörlüğünde;

– İl vaizi Hatice KORKMAZ’ın; Vahyin Yücelttiği Kadın,

-İl Vaizi Gülsüm TORAMAN’ın; Vahiy ve Sünnet Işığında Değer Üreten Bilge Kadın; Hz Aişe,

-İl Vaizi Nesibe REÇBER’in; Kadın Bağlamında Bilgiyi Değere Dönüştürmek,

-Eğitim Uzmanı Hüseyin KILIÇARSLAN’ın da; Kadın, Bilgi ve Değer Üzerinden Asr-ı Saadet Okumaları” konularını anlattığı panel İl Müftümüze  ve  Panelistlere çiçek takdimi ile sona erdi.

About egegazetesi

Check Also

Airbnb cezaları gelmeye başladı! Ev sahipleri 100 bin lira ödeyecek

Yıl başında yürürlüğe turistik amaçlarla konut kiralama uygulamasını ihlal eden ev sahiplerine cezalar gelmeye başladı. …