Cuma , Ağustos 19 2022
Anasayfa / Anasayfa / Beşkaza Spor Salonu Lige Hazır

Beşkaza Spor Salonu Lige Hazır

ING Basketbol Süper Ligi’nde bu Cumartesi günü ikinci maçına çıkacak olan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da hazırlıklar tam gaz sürüyor.

Takım kadrosu yerli ve yabancı yeni oyuncularla büyük ölçüde şekillenirken, Beşkaza salonundaki teknik düzenlemeler nedeniyle basketbolcular antrenmanlarını Göcek spor salonunda sürdürüyorlar.

Çalışmalar ve son durum hakkında bir açıklama yapan Kulüp Genel Sekreteri Yavuz Topateş şunları söyledi: “Süper Lig gerçekten de Fethiye’nin şu ana kadar hiç yaşamadığı bir seviye. Dolayısıyla hepimizin bugüne kadar yerleşmiş alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Örneğin bu seviyede maç öncesinde hangi dakikada hangi müziğin, nasıl çalınacağı bile kesin kurallara bağlanmış durumda. Müsabakalarda kullanılacak potalar bile FIBA onaylı olmak zorunda. Geçen yıllarda, hatta TBL’de kullandığımız potalar değiştirildi. Yeni potalar mecburen yurtdışından getirtildi. Ses düzeni dahi belirli standartlara bağlanmış durumda. Artık saha kenarına metal aksamlı reklâm tabelâları koyamıyoruz, saha kenarında sadece Federasyonun gonderdiği led ekranlardan reklâm yayınlayabiliriz. Bu kuralları çiğnememiz ya da gereğini yerine getirmememiz halinde her defasında saha kapatmaya kadar varan ağır cezalar söz konusu olabilir. Fethiyeli sporseverlerin önümüzdeki süreçte bugüne kadar olduğu gibi anlayışlı olacaklarına ve Kulübü zor durumda bırakmayacaklarına inanıyoruz.”

REKLÂM VE SPONSOR DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Sözlerine devam eden Genel Sekreter Topateş; “Süper Lige katılım sürecinde en büyük desteği ana sponsorumuz Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nden aldık. Doğrusu, onların desteği olmadan bu yola çıkmamız imkânsız görünüyordu. Fakat içinde bulunduğumuz noktada artık şehirdeki diğer işletmelerin, ticarî yapıların da somut biçimde Kulübe destek olmaları gerekiyor. Bu yükü sadece birkaç kişinin ya da kurum kuruluşun sırtına yüklemek doğru değil.

Kulüp olarak gönüllü bağışların yanısıra, ekonomik gelir elde etmeye yönelik çeşitli girişimlerimiz var.

Bunlardan en sembolik olanı, çok ucuz bir meblağ ile sporseverlere ulaştıracağımız hatıra biletleri. Seyircisiz maç biletleri Fethiyeli sporseverler için arkadaşlarına, sevdiklerine hediye edebilecekleri, dükkânlarına asabilecekleri, çocuklarına bırakabilecekleri, çok hoş bir anı olacaktır. Seyircilerimiz bu hatıra biletlerini Belediye’den ya da Belediye İş Merkezi’ndeki kulüp ofisinden sembolik rakamlarla temin edebilirler.

LED EKRANLARA REKLÂM

Kaynak yaratma arayışlarımız çerçevesinde, salonda saha kenarına led ekranlar kuruldu. İşletmelerimiz bu modern led ekranlara maç maç, yarım sezonluk ya da tam sezonluk reklâm verebilirler.

Ticaret erbabı böylece firmasının, otelinin, restoranının, işletmesinin isminin dev şirketler ile yanyana ve tüm Türkiye’de görülmesini, bilinmesini sağlayabilir. Yayıncı kuruluş takımımızın bütün maçlarını her hafta naklen yayınlayacak. Yayıncı kuruluşun evlere sattığı decoder sayısının 1 milyon 600 bin’den fazla, otel, restoran, kafe gibi ticari işletmelere sattığı decoder 20 bin’den fazla olduğunu biliyoruz. Yayıncı kuruluşun sosyal medya takipçileriyle beraber bu sayı çift haneli milyonlara ulaşıyor. Dolayısıyla, bu, Fethiye’deki işletmelerin tarihte daha önce hiç görmedikleri bir fırsat. Bu imkânın kaçırılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Taraftarlarımız ve konuya ilgi duyan yatırımcılar 0532.3675881 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alabilirler.” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …