Perşembe , Mayıs 23 2024

Atatürk Anıtına Çelenk Koyuldu

Fethiye Belediyesi farkındalık amacıyla Dünya Çevre Haftası dolayısıyla Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenledi. Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde düzenlenen törende Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak açıklamalarda bulundu.

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak ve diğer ilgililerin yer aldığı etkinlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Sosyal mesafeye uyulan tören sonrasında hep birlikte hatıra fotoğrafı da çektirildi.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak tören sonrasında yaptığı açıklamada, “5 Haziran farkındalık oluşturmak için Dünya Çevre Haftası olarak kutlanmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda geniş katılımlı organizasyonlarımız oldu. Bu yıl korona virüsü salgınından dolayı Atatürk Anıtı’na çelenk sunduk. Bunun yanında birkaç küçük etkinliğimiz de olacak. Tüm halkımızı çevre konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bundan sonraki süreçte çevrenin korunması adına yardımlarını ve desteklerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli açıklamasında, “Kovid-19 tedbirleri kapsamında çok kısıtlı bir katılım ile haftaya başladık. Aslında bu süreç bize çevre ile ilgili birtakım şeyleri hatırlattı. Bir anlamda farkındalığımızı arttırdı. Kıyılarımızdaki yunus popülasyonu arttı. Pek çok sanayi bölgesinde çevre kirliliği gözle görülür şekilde azaldı. Ozon tabakasındaki zarar neredeyse telafi edilme noktasına geldi. Demek ki doğayı tamamen kaybetmemişiz. Gerekli duyarlılığı gösterir, önlemlerimizi alabilirsek; gelecek kuşaklara yaşanacak bir dünya bırakabiliriz. Bu salgını çevre adına bir fırsat olarak kullanmamızı diliyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …