Cumartesi , Temmuz 20 2024

AK PARTİ’ DEN MHP’YE  REFERANDUM   ZİYARETİ…

AK Parti Fethiye İlçe yönetimi MHP Fethiye İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Kalabalık bir grup ile ziyareti gerçekleştiren Ak parti Fethiye ilçe başkanı Diş hekimi Kadir  Sarıhan’a;  Ak parti Fethiye Kadın Kolları başkanı Hilal Günay  ile  yönetim kurulu üyeleri  eşlik ettiler. Yine kabalık bir grupla Ak parti heyetini karşılayan  MHP Fethiye ilçe başkanı Cengiz Çay ve MHP Fethiye Kadın kolları başkanı Günnur Arık ile yönetim kurulu üyelerinin görüşmesi samimi bir ortamda gerçekleşti. Birbirlerini çiçekle karşılayan iki ilçe başkanı referandum çalışmalarında birlikte hareket edeceklerini ifade ettiler…

MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay konuşmasında “Biliyorsunuz bu ziyaret her ne kadar birlik beraberlik kardeşlik anlamında olsa da, takdir edersiniz ki 16 Nisan da referandum olacak. Bu da Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanı sayın doktor Devlet Bahçeli’nin  8 Ağustostaki Yenikapı ruhuna  binaen ve bu ruha bağlı kalmak şartıyla; ülkede her 10 yılda bir, her 5 yıl da bir gerek muhtıraların yaşandığı,  gerekse darbelerin yaşandığı ortamın tamamen ortadan kalkması ve TBMM devlet adamının da onun ondan aldığı güçle çok fevkalade ülkeyi idare etmesi ve bunun yanında da halkımızın tamamen katılımıyla bir anayasa oluşması için gayret ediyoruz.  Takdir edersiniz ki bu sürece gelindiğinde genel başkanımız, bu anayasa komisyonunun oluşmasını gündeme getirdiğinde Cumhurbaşkanımız bütün siyasi partilere nasıl bir anayasa oluşturmak istiyorsanız;  bu komisyonun oluşturulması adına herkes kendi fikrini beyan etsin,  dedi. Biz MHP olarak fikrimizi götürdük ama ne yazık ki şuan da sokakta her defasında bu anayasaya HAYIR  diyen bir kesim sadece 8 Ağustostaki yeni kapıya neden çağırılmadı; HDP diye tartışmalar yaratan bir zihniyet aynı partinin yine niye anayasa çalışmasına katılmadı diyerek çalışmaya destek vermedi.

MHP  ve  Ak parti bir anayasa çalışması yaptı. Yapmış olduğu anayasa çalışmasına CHP destek vermiş olsaydı o komisyonda örneğin “hakimler savcılar yüksek kurulunu cumhurbaşkanı atıyor” diyorlar. Şimdi 4’ünü cumhurbaşkanı atıyor ikisi de bakan ve müsteşardan oluşuyor. 7 sini meclis atıyor. Cumhurbaşkanı bunun 4 tanesini atamasın, 3 tane atasın deseydi belki bu uzlaşı da sağlanırdı veya bir başka deyişle neden 18 yaşındaki insanlar seçme hakkına sahip oluyorlar. Peki; 18 yaşında seçilme hakkı olmasında 22 yaşında bu zihniyet kabul görmez miydi ? Biz bunu milletimizle paylaşmak istiyoruz. Aysberk in görünmeyen yüzünden bahsediyorlar, oysa görünen yüzünü adam gibi anlatsalar bu millet neyin ne olduğunu görecek. MHP Genel merkezimizin almış olduğu bu kararı teşkilatımız olarak destekliyoruz. Teşkilat yapımıza delegelerimize üyelerimize bu konuda gayret göstermesi konusunda da olanca ihtimamı gösteriyoruz.  Bu vesileyle oluşturulacak olan anayasanın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne milletimize hayırlı olmasını canı  gönülden diliyoruz. MHP olarak sloganımız “Devlet İçin Evet Millet İçin Evet, Cumhuriyet İçin Evet, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Geleceği  İçin Evet” diyoruz. Ziyaretten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“MİLLET VE DEVLET DEDİĞİMİZ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTECEĞİZ”

Ak parti Fethiye ilçe başkanı Diş hekimi Kadir  Sarıhan’da  konuşmasında “Biz de değerli başkanımın  kıymetli sözlerine  canı gönülden katılıyoruz. Anayasa değişikliği maddelerinin 18 maddenin komisyonlarda birlikte hazırlanarak sağ duyu elenip,  eleştirileri alıp doğru yolu bulup, ardından meclise getirilmesinden sonra yine birlik ve beraberlik içerisinde sağ duyuyla, bütün maddeler geçerli oyu alarak mecliste onaylanmış ve halk huzuruna çıkmıştır. Bugün burada halk oylamasının yapılacağı 16 Nisan tarihine kadar, CHP ve diğer  SP ve HDP’nin HAYIR demelerinin karşılığında hem komisyonlarda, hem  mecliste hem de bugün burada yerelden başlayarak genele kadar, genel merkezde Bahçeli’nin tutumuna kadar; MHP tek bayrak, tek vatan, tek millet ve
tek devlet ülküsü arkasında milletin milli birlik ve beraberliğinin istiklali ve istikbalinin halkın yanında ve kıblenin halk olduğunu göstererek bir devlet adamlığı duruşu ve milli bir teşkilat bilinci sergilemişlerdir. Teşekkür ederiz. Önümüzdeki 16 Nisan’a kadar referandum çalışmaları sürecinde birlik ve beraberlik içerisinde aynı duyguları paylaştığımız için sadece millet ve devlet dediğimiz için birlikte çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …