Cumartesi , Aralık 2 2023

6 Bin 8 Kişiye 11 Milyon 424 Bin TL Yardım Yapıldı

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Toplum Destekli Polisler, Çamköy Mahalle Muhtarı Ahmet Bozkurt ile birlikte Çamköy Mahallesi’nde bulunan ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı. Kaymakam Şahiner daha sonra Eldirek Mahallesi’nde şehit polis babası İsmail Gümüş’ü de ziyaret etti. Kaymakam Muzaffer Şahiner, Fethiye’de son bir yılda 6 bin 8 kişiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 11 milyon 424 bin TL’lik yardım gerçekleştirildiğini de bildirdi.
Muğla Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından Fethiye’de 118 ihtiyaç sahibi vatandaş için gönderilen yardımlar; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner tarafından dağıtılmaya başlandı. Beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Toplum Destekli Polisler, Çamköy Mahalle Muhtarı Ahmet Bozkurt ile birlikte bu mahalledeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ziyarette bulunan Kaymakam Muzaffer Şahiner, Muğla Valiliği’nin İstanbul’dan hayırseverler tarafından gönderilen yardımlarını bizzat ulaştırmakta olduğunu ifade etti. Vatandaşlar, Kaymakam Şahiner’e teşekkür ederken; Kaymakam ve beraberindekiler daha sonra Eldirek Mahallesi’nde şehit polis Özgür Gümüş’ün babası İsmail Gümüş’ü ziyaret ederek dert ve dileklerini dinledi.
Kaymakam Muzaffer Şahiner gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum dolayısıyla zaman zaman sıkıntılarla baş başa kalabiliyor. Hem iç hem de dış düşmanlarla mücadele etmek durumunda kalabiliyoruz. Bu bağlamda ilçemizin ve ülkemizin en değerli varlığı olan şehit ailelerimiz ve gazilerimize devletimiz tüm imkanları ile seferber olmaktadır. İlçemizde 23 şehit ailemiz var. Hepsi birbirinden değerli… İlçe Emniyet Müdürümüz, İlçe Jandarma Komutanımız, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürümüz ve Muhtarlarımız ile birlikte 2015 yılında hain bir saldırı sonucu Diyarbakır’da şehit olan Polis Memuru Özgür Gümüş kardeşimizin babası İsmail Gümüş abimizi ziyarete geldik. Gece gündüz emirlerinde olduğumuzu ifade etmek istiyoruz” dedi.
Şahiner, “Kaymakamlığımız olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalı ile yıl içerisinde Mütevelli Heyeti kararları ile yardımlar yapılıyor. Çeşitli kalemler altında vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. Fethiye’de 6 bin 8 kişiye 11 milyon 424 bin TL yardım yapıldı. Bunun yanında Valimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüzve İl Jandarma Komutanlığımızın girişimleri ile İstanbul’daki hayırseverlerden temin edilen; ilçemizde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere çeşitli malzemeler geldi. Bunları ailelerimize ulaştırdık” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

AB Tescili İçin İlk Adım Tamam

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) GEKA destekli  ‘Fethiye Kaya İnciri Coğrafi İşaret Tescili AB …