Perşembe , Temmuz 25 2024

ROMENLER HIDIRELLEZİ COŞKULU ŞEKİLDE KUTLADI

Hıdırellez coşkusu Fethiye’de de değişik etkinliklerle kutlandı. Fethiye Selanikliler Derneği’nin öncülüğünde gerçekleşen kutlamada romanlar bir araya gelerek gönüllerince eğlendi.

Aksazlar Koyu’ndaki Hıdırellez etkinliğinde bir araya gelen romanlar doyasıya eğlenirken, etkinlik gün boyu sürdü. Kültür Bakanlığı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla gerçekleşen roman şenliğine yoğun ilgi oldu. Fethiye Selanikliler Derneği Başkanı Alp Acu’nun girişimleriyle düzenlenen roman şenliğine CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle çok sayıda roman katıldı. Mangallarını yakan ve piknik yapan romanlar yerlere serdikleri kilimlerin üzerinde yemeklerini de yedikten sonra, hareketli müzik başlayınca kendilerini piste attılar.

Selanikliler Derneği Başkanı Alp Acu kısa bir konuşma yaparak, Bu şenliğe destek veren Kültür Bakanlığı yetkilileri ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve dernek yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Alp Acu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Daire Başkanı Ali Zağlı ile CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu’ya verdikleri desteklerden dolayı birer plaket sundu.

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu yaptığı konuşmada, “Birbirimizle kucaklaşarak, birlikte olmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın Hıdırellez’i kutlu olsun” dedi.

Fethiye Körfezi manzarasındaki Aksazlar Koyu’nda güzel bir havada adeta piknik yaparak eğlenen romanlar, Sökeli Hasret’in roman havalarıyla iyice coştu. Kendilerini piste atan romanlar gönüllerince oynayıp, eğlendiler. Kimi ailesiyle birlikte bir köşede coşup oynarken, kimileri de diğer köşelerde yine coşup oynadılar. Roman kızlar bir arada oynarken, onlarca kadında kızlarını cep telefonlarıyla görüntülemeye çalıştı. Hıdırellez Şenliği’nde Roman Sanatçı Hüzün ile Romen Ateşi Dans Grubu’da gösteride bulundu.

About egegazetesi

Check Also

Airbnb cezaları gelmeye başladı! Ev sahipleri 100 bin lira ödeyecek

Yıl başında yürürlüğe turistik amaçlarla konut kiralama uygulamasını ihlal eden ev sahiplerine cezalar gelmeye başladı. …