Cumartesi , Temmuz 20 2024

“Hedefimiz Fethiye’ye 7000 Avcı Getirmek”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca ve ekibi seçim çalışmaları kapsamında “Fethiye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği” Başkanı Ali Yörük ve üyelerini ziyaret etti.

Yaklaşık 1200 üyesi bulunan Dernek için önemli bir gelişmeyi paylaşan Başkan Ali Yörük, “uluslararası turnuvaların ve Türkiye geneli şampiyonaların düzenleneceği, Fethiye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü tesisleri için yasal tüm izinlerin alındığını ve Esenköy mahallesinde tesislerin kurulacağını” açıkladı. Tesislerde başta Trap yarışlarının yanı sıra, avcılık sporunun farklı kategorilerinde yarışmaların düzenleneceği öğrenildi.

Tüm ziyaretlerinde önümüzdeki döneme ilişkin projelerini açıklayan ve yerel  ekonomiye can verecek planlamalarını aktaran Alim Karaca, “31 Mart yerel seçimlerinde göreve geldiklerinde, Esenköy mahallesindeki söz konusu tesislere de gerekli desteği sağlayacaklarını, Güney Kıbrıs Rum yönetimine her yıl 7000 kadar avcının turizm amaçlı olarak gittiğini” kaydetti.

“Dünya genelinde avcılık merakı olan binlerce kişi bulunduğunu, bunlardan en az 7000 kişiyi turist olarak Fethiye’ye çekmeye çalışacaklarını” dile getiren Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Yörük, “turizm sezonunun uzaması için farklı bir alternatif oluşturduklarını, tahsisleri tamamlanan Esenköy mahallesindeki 134 dönümlük arazide yer alan olimpik tesislerin Fethiye’ye kazandırılacağını” belirtti.

Dernek faaliyetleri hakkında bilgiler veren Yörük, “Dernek üyeleri arasında kan bankası oluşturduklarını ve 850 kişinin kan grubu kayıtlarını elde ettiklerini” söyledi. CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca ise; “Fethiye yerel ekonomisine katkı sağlayacak bahse konu projenin farklı bir turizm hareketi yaratacağını, kendilerinin işbaşına gelmesiyle sezonluk turizm anlayışı yerine, turizmi mümkün olduğunca 12 aya yaymak istediklerini, bölge turizmini spor turizmi, kültür turizmi gibi çeşitli faaliyetlerle çeşitlendirecek düzenlemeleri mutlaka yapacaklarını, bölge ekonomisinin temeli olan turizm ve tarımı destekleyeceklerini” dile getirdi. Karaca; “Avcılık sporunun bilinçli yapılması ülkemiz, Fethiye’miz ve geleceğimiz açısından çok önemli.” dedi. Başkan Ali Yörük, Alim Karaca’ya günün hatırası olarak Dernek logosunun yer aldığı bir şapkayı hediye ederken, ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

Karaca; “Vatan İçin Verilen Görev Namus Borcudur”

Çanakkale Zaferi 104. yıldönümü  Fethiye’de çeşitli törenlerle kutlanarak, şehitler anıldı. CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada; “Atalarımız hep beraber bir ideal uğruna ölüme gittiler. Çocuklarına, torunlarına daha güzel bir Türkiye bırakmak için. Biz onların mirasçıları olarak daha güzel bir Türkiye’yi çağdaş uygarlığın ötesine taşımak zorundayız. Bize bırakılan miras, bize verilen görev budur. Bu görevi yerine getirmek her birimizin namus borcudur.” dedi. Çanakkale Zaferinin 104. yılı nedeniyle Fethiye Şehitler Anıtında bir tören düzenlendi. Törene Fethiye protokol üyelerinin yanı sıra, öğrenciler katıldı. CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca Çanakkale Zaferi ile ilgili olarak, “Çanakkale’de başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün erlerimiz, bütün kahramanlarımız canlarını siper ettiler. Onları sevgiyle, saygıyla, rahmetle ve şükranla anıyoruz. Korkuya teslim olmayan, hiç kimse karşısında eğilmeyen bu büyük milletin asil ruhunun en güzel göstergesidir Çanakkale. Şimdi bu yüksek ruhla bu mücadeleye baktığımızda birlik ve beraberlik içindeki Büyük Türk milletini görüyoruz. Çanakkale’de hiçbir ayrılık gayrılık yoktur. Bu topraklarda kefensiz yatanlar, dedelerimizdir. Hep beraber bir ideal uğruna ölüme gittiler. Çocuklarına, torunlarına daha güzel bir Türkiye bırakmak için. Biz onların mirasçıları olarak daha güzel bir Türkiye’yi çağdaş uygarlığın ötesine taşımak zorundayız. Bize bırakılan miras, bize verilen görev budur. Ve bu görevi yerine getirmek her birimizin namus borcudur! Fethiye için yapılacak, hayata geçirilecek her türlü proje vatan için yapılmış, insan için yapılmış olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere ulaşmasını sağlayan şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz. Şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz bize emanettir. Üzerimize düşen hangi görev varsa yerine getireceğiz. Vatan için çalışmak bir görev, bir namus borcudur.” şeklinde konuştu.

 

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …